Alpská fialka může těšit květy po celou zimu. Stačí splnit dvě jednoduché podmínky

Alpská fialka může těšit květy po celou zimu. Stačí splnit dvě jednoduché podmínky

Fialka alpská je krásná rostlina, která kvete i během zimy. Z tohoto důvodu je to často dekorace spojená s Vánocemi. Pokud se o ni správně postaráme, můžeme si její krásné květy užít i několik let. Zkontrolujte, zda o tuto krásnou rostlinu správně pečujete, abyste z ní měli vždy radost.

Co jste možná nevěděli

Patří do čeledi prvosenek. Jde o cibulovou rostlinu, která se přirozeně vyskytuje ve Středomoří. Odrůdy fialky alpské rostou do výšky asi 20–40 cm. Doba květu trvá od podzimu do jara. Z tohoto důvodu se v zimě často používá jako výzdoba domu. Potěší ozdobnými, jemnými květy, které mají různé barvy.

Mohlo by vás zajímat:  Usušit houby jde několika způsoby. Pomůžou moderní spotřebiče, tradiční metody ale nezklamou

Květy mohou mít barvu od bílé přes fialovou až po růžovou. Jejich charakteristickým rysem jsou listy ve tvaru srdce, které mají stálý tvar. V létě tyto rostliny odpočívají. Často se mylně považují za jednoleté květiny, ale postaráme-li se o správnou péči, fialky alpské nás mohou těšit i několik let. Musíte však vědět, jak o rostlinu v zimě správně pečovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Péče o květinu

Tato rostlina vyžaduje spoustu světla, jinak budou její květy malé nebo slabě zbarvené. Nejlepší bude, když květinu dáte do místnosti, kde je teplota kolem 10–15 stupňů. Když větráte, chraňte květiny před mrazivým vzduchem, který může fialky snadno zničit. Při zalévání se vyhněte namáčení listů. Alpské fialky mohou náš dům zdobit nejen v květináčích, ale i v kyticích. Zalévání této květiny hraje velmi důležitou roli.

Mohlo by vás zajímat:  Poztrácení ponožek během praní předejde několik triků

Je důležité postarat se o správnou zálivku. Nejlépe bude působit odstátá voda několik dní, díky tomu se z ní vypaří přebytečný chlór. Vodu byste měli lít přímo do květináče. Nezapomeňte však rostlinu zasadit do květináče s drenážními otvory, aby přebytečná voda mohla odtékat. Vyteklou vodu vylijte přibližně po 10 minutách. Příliš mnoho vlhkosti podporuje hnilobu rostliny.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/how-to/grow-plants/how-to-grow-indoor-cyclamen/
Přidat na Seznam.cz