Drain 2454608 1280[1]

Květa: Babská rada mi způsobila takovou spoušť v kuchyni, že na ucpaný dřez radši znovu použiji známou chemii

Ucpal se mi v kuchyni odpad a já se rozhodla zkusit některou z babských rad. Podle některých diskuzí zaručeně fungují a jsou ekologičtější, než chemie. Po té jsem sahala vždy v minulosti, jelikož mi přišla jako nejjednodušší a nejrychlejší možnost. Do odtoku jsem nasypala hydroxid a za pár minut dřez opět dokonale odtékal. Naposledy jsou ale chtěla zkusit alternativu. Teď už toho velmi lituji.

Používám osvědčené chemické přípravky

Roky si s ucpaným odpadem nelámu hlavu, jelikož vždy když dřez, ale i umyvadlo v koupelně, nebo vana, špatně odtékají, tak použiji osvědčený hydroxid. Nasypu do odtoku, zaliji horkou vodou a za pár desítek minut odtok zase funguje, jak má.

Mohlo by vás zajímat:  Připálený hrnec je noční můra každé kuchařky. Snadno a rychle ho vyčistí jednoduchý domácí prostředek

Od kamarádky jsem se ale dozvěděla, že hydroxid není pro přírodu nic dobrého. Ne, že bych to netušila, že do umyvadla a dřezu sypu chemii, ale nijak jsem nad tím nepřemýšlela. Chtěla jsem vyřešit problém a bylo mi jedno, jak to udělám.

Zdroj obrázku: Pixabay

Zkusila jsem přírodní cestu

Na rady mé kamarádky, které jsem si raději ověřila na internetu, jsem se rozhodla pro přírodní cestu. A to kombinaci jedlé sody a octa – i když i zde mám o vlivu na přírodu určité pochybnosti, jelikož si nejsem jista, o kolik je kyselina octová menší zátěž, než hydroxid. Ale budiž. Šlo o nejpopulárnější babskou radu na ucpaný odpad a tak jsem se rozhodla, že ji zkusím.

Mohlo by vás zajímat:  Bez poklic se při vaření neobejdeme. Jejich uložení však může být oříšek. Majitelé malých bytů přichází s metodami, které pomohou každému

Místo odtékajícího dřezu pohroma v kuchyni

Pokud jste někdy chtěli podobnou metodu zkusit, dejte si velký pozor, ať nedopadnete jako já. Místo odtékajícího umyvadla mi v něm vzniklo něco, co přirovnávám k pohádce Hrnečku, vař. Do zašpuntovaného dřezu jsem totiž nalila možná až moc horkého octu, a ten zasypala pořádným množstvím jedlé sody. A chystala se vytáhnout špunt, aby směs hezky zamířila kam má.

To jsem ale nestihla. Najednou vše začalo pěnit a reakce mě natolik překvapila, že jsem se na nic nezmohla. Mokrá pěna přetékala z umyvadla na linku a po skříňkách i na zem. A já měla o zábavu postaráno. A dřez? Ten jsem raději uvolnila zase svou metodou.

Zdroj: Článek byl zpracován dle příběhu naší čtenářky
Přidat na Seznam.cz