Woman Cleaning Inside Fridge

S vyčištěním lednice zmizí také nepříjemný zápach. Ale existuje i trvalejší řešení

Stejně jako pračka je i lednice velmi využívaným spotřebičem v domácnosti. V lednici skladujeme veškeré potraviny, které by se mohly zkazit. Sem tam se stane, že se vylije omáčka nebo jiné potraviny a vzniknou lepivé a zaschlé skvrny, které po čase velmi zapáchají. Nikomu se moc nechce každý týden lednici umývat, ale je to potřeba. Vypořádejte se s takovými pachy a skvrnami jednoduše a efektivně.

Jak často lednici umýt?

Četnost čištění závisí pouze na tom, co ve vaší lednici skladujete. Uzené ryby, sýry, paštiky a jiné potraviny s intenzivní vůní způsobují zápach, a proto byste měli lednici jednou týdně či alespoň jednou za měsíc vyčistit. A ta lepší zpráva je, že pokud skladujete potraviny v krabičkách, sklenicích a zeleninu skladujete v jiných policích a dbáte na hygienu lednice, měli byste ji vytřít alespoň jednou za pět měsíců.

Mohlo by vás zajímat:  Usnadněte si úklid pomocí moderní čistící techniky!
Zdroj obrázku: Freepik

Také pokud v lednici skladujete maso, je dobré polici od masa ihned utřít. To stejné platí i o vejcích. Hlídejte i šuplíky na zeleninu. Jakmile začne kus plesnivět, okamžitě ho vyhoďte a umyjte šuplík.

Jak lednici efektivně vyčistit

Pokud lednici plánujete vyčistit důkladně, nejdříve byste ji měli vypnout z elektrického napájení. Nyní vytahejte veškeré šuplíky, police a malé poličky. Nejlepší bude, když si do kýblu napustíte teplou vodu, nakapete do něj pár kapek mycího prostředku a sklenici octa. Čistěte lednici shora a skončete u mrazáku – pokud jej máte pod lednicí.

Mohlo by vás zajímat:  Zastínění interiéru s velkými okny: jaké máte možnosti?
Zdroj obrázku: Freepik

Je také důležité, abyste pročistili odtokový kanálek na zadní části ledničky. Po vyčištění vezměte papírové utěrky a utřete lednici do sucha. Umyjte také všechny police a poté nechte lednici ještě alespoň půl hodiny vyschnout, abyste nepodporovali tvorbu plísní.

Pryč se zápachem

Mytím odstraníte i veškeré pachy, ale pokud vložíte zpět jídlo s česnekem nebo ryby a jiné, zápach bude okamžitě zpět. Jako pohlcovač pachu můžete použít kávovou sedlinu, sůl nebo i jedlou sodu. Stačí surovinu nasypat do misky a uložit na spodní polici.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/smelly-fridge/
Přidat na Seznam.cz