Chalk 4829602 1920

S křídou si vyhrají i dospělí. Má totiž skvělé vlastnosti pro mnoho situací

Křídu možná většina z nás viděla naposledy u školní tabule. Ve skutečnosti by nám ale tato obyčejná pomůcka neměla doma chybět. Proč? Křída má totiž spoustu nečekaných využití, které nám usnadní každodenní život. Tak honem do obchodu a inspirujte se, jak křídu efektivně využít.

Proti mastným skvrnám

Křída je tajnou zbraní proti mastným skvrnám. Její povrch totiž dokáže snadno nasát například tuk z majonézy, oleje nebo másla. Pro odstranění skvrny je nutné postižené místo potřít silnou vrstvou křídy a tu nechat působit. Následně křídu vykartáčujte a textilie ručně vyperte v teplé vodě nebo v pračce.

Mohlo by vás zajímat:  Starší generace netřídí odpad v takové míře jako mladí lidé

Stříbro jako nové

Trápí vás černající stříbrné šperky nebo třeba příbory? Bohužel stříbro je k těmto proměnám náchylné. Pokud je ale uchováváte v nějaké krabici nebo šperkovnici, stačí, když do ní přidáte kus křídy a máte po starostech.

Zdroj obrázku: Freepik

Bojovník proti pachům

Nepříjemný zápach může vycházet z lednice, ale třeba také z koše na prádlo nebo z obuvi. Stačí vzít křídu a máte po problému. Umístěte ji do mističky (či do sáčku) a dejte ji na požadované místo. Za chvíli nebude po pachu ani památky. Vyplatí se křídu alespoň jednou do měsíce vyměnit za novou.

Mohlo by vás zajímat:  Ne vše je vhodné ohřívat v mikrovlnné troubě

Krásný mramor

Mramor je drahý materiál, který vyžaduje údržbu, aby si udržel hezký lesk a dlouho vydržel. Skvěle jej vyčistí právě křída. Nastrouhejte ji a smíchejte ji s trochou vody, aby vznikla tekutější pasta. Tu pak s pomocí hadříku naneste na mramorový povrch a jemně jej vyčistěte.

Už žádní mravenci

Už naše babičky věděly, že mravenci nemají křídu rádi. Zkuste tento tajný trik i vy, pokud proti těmto nechtěným návštěvníkům v domácnosti bojujete. Nakreslete na zem křídou čáry – mravenci prý tyto křídové čáry nepřekročí.

Mohlo by vás zajímat:  Tajný lék, který máme stále u nosu: geranium je víc než krásná květina

Znovu bílé stěny

Dříve naše babičky odstraňovaly mastné fleky ze zdí právě pomocí bílé křídy. Můžete to zkusit stejně. Zvlášť pokud máte malé děti, bude se vám tento trik určitě hodit poměrně často.

Zdroj: https://www.simplemost.com/brilliant-alternative-uses-for-chalk-around-your-home/
Přidat na Seznam.cz