Kukuricny Skrob1

Kukuřičný škrob není jen obyčejná kuchyňská přísada. Skvěle pomůže při úklidu nebo kosmetice

Kukuřičný škrob je bílý prášek vyráběný z tyčinek kukuřičných klasů. Ukázalo se, že ho lze použít nejen v kuchyni, ale také v medicíně, kosmetice a v domácnosti. Můžete s ním zahustit jídlo, vyčistit mastné skvrny, zmírnit popáleniny a osvěžit vlasy. Je hodně multifunkční, a to jsou pouze některé z jeho praktických vlastností. Zjistěte, jak vám tento jednoduchý produkt může pomoci.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak ho použít pro posílení našeho zdraví?

Měli byste vědět, že kukuřičný škrob je jedním z nejdůležitějších sacharidů v lidské stravě. Neobsahuje lepek, má nízký obsah bílkovin a velmi snadno se tráví. Má pozitivní vliv na trávicí systém. Zlepšuje fungování střev a obecně podporuje trávicí procesy. Kromě toho také přispívá k rozvoji bakteriální flóry v našem těle. Ideální je pro jedince, kteří trpí gastrointestinálními potížemi nebo střevními chorobami. Konzumovat byste ho ale měli s mírou.

Mohlo by vás zajímat:  Obrazy vkusně doplní interiér, čistit od prachu je lze tradičními i neobvyklými způsoby

Stejně užitečný je také v domácnosti

Během domácího čištění se stane vaším velkým pomocníkem. Můžete s ním totiž vyčistit všechny druhy nečistot a osvěžit také své oblečení. Chcete-li dokonale vyčistit kožené boty bez chemických látek, použijte tento škrob. Velmi snadno a rychle s ním také odstraníte mastné skvrny prakticky z jakéhokoli povrchu. Stačí nasypat jen malé množství na konkrétní místo, nechat několik minut působit a poté povrch důkladně vyčistit. Velkou výhodou je, že surovina téměř nic nestojí a poslouží stejně dobře jako drahé čisticí prostředky.

Mohlo by vás zajímat:  Voda z rýže v sobě skrývá důležité minerály, které ocení rostliny
Zdroj obrázku: Freepik

Použití v kosmetice

Budete překvapeni, v kolika oblíbených kosmetických produktech se nachází tato jednoduchá přísada. Má totiž velmi příznivý vliv na krásu. Zklidňuje příznaky akné, snižuje produkci kožního mazu a nebude se vám díky němu lesknout pokožka. Najdete ho v prášcích, tekutinách a také kosmetice pro kojence, protože je velmi šetrný a naprosto bezpečný pro pokožku. Ideální bude, když si vyrobíte masku z kukuřičného škrobu, vody a pár kapek olivového oleje.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/cornstarch-uses
Přidat na Seznam.cz