Křídlový květ se hodí do každého domova. Díky domácímu hnojivu bude krásný po celý rok

Křídlový květ se hodí do každého domova. Díky domácímu hnojivu bude krásný po celý rok

Křídlové květiny jsou opravdovou ozdobou domu, zvláště pokud kvetou a jejich listy jsou zdravé, lesklé a krásně zelené. Při dosahování tohoto cíle nám pomohou domácí hnojiva na bázi jednoduchých potravinářských výrobků, díky kterým budou květiny ještě krásnější.

Jednoduché krasavice

Okřídlené květiny jsou jednou z nejoblíbenějších a nejčastěji pěstovaných hrnkových rostlin v našich domovech. Nemají příliš velké požadavky, i když musíte být opatrní, abyste je nevystavili průvanu, který nenávidí, nebo nadměrnému suchu, pak jejich listy ochabnou a smutně visí.

Mohlo by vás zajímat:  Dřevěné podlahy se těší oblibě, vyžadují ale správnou údržbu a opatrnost

Péče o okřídlené květiny je spojena nejen s poskytováním optimálních podmínek, pravidelným zaléváním a kropením, ale také hnojením. Samozřejmě se můžeme rozhodnout pro hotová, zakoupená hnojiva nebo připravit vlastní domácí směs, která vyživí křídlové květiny a konečně jim pomůže rozkvést. Tím si zabezpečíte nádhernou pokojovou rostlinu.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí hnojivo

Pro přípravu domácího hnojiva stačí rozpustit kostku droždí ve vodě a výslednou směs nalít do květináčů. Při pravidelném používání si rychle všimneme prvních účinků – rostliny uvolní nové zelené, silné listy a budou zdravě růst. Podobně bude fungovat přírodní hnojivo na bázi kávové sedliny. K jeho přípravě stačí smíchat jednu čajovou lžičku lógru se sklenicí vody a výslednou směsí zalévejte rostliny jednou za dva týdny.

Mohlo by vás zajímat:  V kuchyni zápolíme s mastnotou a špinavými spotřebiči. I takové nečistoty však mají snadné řešení

Křídlový květ má rád vlhkost, ale měli byste být opatrní, aby nebyl v příliš velkém mokru. Také stojí za to pravidelně ho kropit nebo nalít vodu do misky, ve které květináč stojí. Rostlina by měla stát na stinném místě, protože nemá ráda přímý kontakt se slunečními paprsky.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/houseplants/peace-lily/peace-lily-plants.htm
Přidat na Seznam.cz