spider-3658386_1920

Domov před pavouky ochrání máta a sítě v oknech. V mnohém však mohou být prospěšní

Už dlouhá léta se šíří mýtus, že člověk během svého života spolkne v noci několik stovek pavouků. Nevěřte tomu. Pokud však nemáte pavouky rádi, můžete se jich zbavit pomocí jednoduché metody.

Důležitá role pavouků

Upozorňujeme, že pavouci hrají velmi důležitou roli v ekosystému. Účinně snižují populaci různých druhů hmyzu v našich domovech, včetně much, a také bojují se škůdci mnoha rostlin. A co víc, pavouci doma snižují šíření nemocí. Je to proto, že ho zbaví častých přenašečů. Takže předtím, než se rozhodnete vytlačit pavouky z domu, nezapomínejte na to, že tito členovci jsou velcí spojenci lidí.

Pokud chcete snížit riziko, že se doma setkáte s pavoukem, měli byste sáhnout po čerstvé mátě v květináči, která odpuzuje pavouky a hmyz. Rostlina by měla být v každé místnosti v domě a nahrazena novou, jakmile její listy uschnou. Další způsob, jak odstrašit pavouky, je použití infuze z mátových listů, která se rozprašuje na okenní rámy a do všech zákoutí, kde se mohou pavouci skrývat. Infuzi z máty je nejlepší smíchat s malým množstvím tekutiny na mytí nádobí.

Mohlo by vás zajímat:  Nábytek znovu bez jediné rýhy: povrchové renovace se není třeba bát
Zdroj obrázku: Pixabay

Zabraňte jejich vstupu

Pokud pavouky nechcete ve svém obydlí, měli byste na svá okna nainstalovat sítě proti hmyzu. Ty zabrání vstupu nejen mouchám a komárům, ale i pavoukům. Tato instalace může být nákladná, ale určitě se vyplatí více, než kdybyste stále kupovali různé repelenty proti hmyzu. Také nenechávejte zbytečně dlouho otevřené vchodové dveře.

Jak jsme již zmiňovali, pavouci mohou ve vašem domě splňovat také ochrannou funkci. Působí jako přírodní lapač hmyzu, hlavně much, ale i komárů a ovocných mušek. Pokud proto nemáte s pavouky velké problémy, je dobré se jich nezbavovat z domácnosti úplně. Pavučiny stačí jednoduše vysát, ale nesnažte se jejich hnízda zničit úplně.

Zdroj: https://www.countryliving.com/uk/homes-interiors/interiors/news/a3519/stop-spiders-entering-home-peppermint-oil/
Přidat na Seznam.cz