Křídlový květ mohou ohrozit škůdci nebo plísně. Domácí přípravek z česneku rostlinu uzdraví

Křídlový květ mohou ohrozit škůdci nebo plísně. Domácí přípravek z česneku rostlinu uzdraví

Krásné bílé květy a pevné listy zdobí mnoho bytů. Křídlový květ není jen dekorativní, ale má i skvělou funkci. Tato oblíbená květina zaručeně zlepší kvalitu vzduchu a přefiltruje jedovaté látky v ovzduší. Tato neustále kvetoucí rostlina potřebuje přiživování hnojivy. To je největším klíčem k úspěchu.

Síla česneku

Pokud rostlina chřadne, příčinou mohou být buď zárodky plísňových chorob, nebo útoky škůdců. Když se potvrdí naše podezření, musíme jednat rozhodně, protože ignorování tohoto problému může způsobit šíření nemocí na zdravé exempláře a naše sbírka květin se může zmenšit. Na pomoc může přijít česneková směs známá svými jedinečnými vlastnostmi.

Mohlo by vás zajímat:  Vrzání postele pomůže vyřešit utažení šroubů, vyztužení nebo výměna matrace

Stačí připravit hlavu česneku, oloupat ji a nalít na ni litr převařené vody. Je dobré všechno zamíchat a počkat minimálně 12 hodin, ale je lepší tento čas prodloužit na 24. Pomůže zbavit se plísní na povrchu kořenového bloku, ale také to stojí za to roztok nalít do rozprašovací láhve a v případě potřeby postříkat ozdobné listy bez květů.

Zdroj obrázku: Freepik

Odvar ze zeleniny a káva

Mnoho lidí si čas od času připravuje vařenou zeleninu, ať už na večeři, nebo na zeleninový salát. A co uděláme se zbylou vodou po vaření? Obvykle přistává ve dřezu, což je nepochopitelné, neboť obsahuje mnoho minerálů, které mohou sloužit stavu rostlin. Vše, co musíte udělat, je nechat ji vystydnout a nalít ji na křídlový květ.

Mohlo by vás zajímat:  Mlsání bez výčitek: domácí sušené švestky si zachovají šťavnatost i důležité vitamíny

Mnoho milovníků rostlin doporučuje použít k posílení stavu kávová zrna. Nejsou vhodná pro alkalické druhy, ale nic nebrání použití na acidofilní rostliny, jako jsou vřesy, azalky nebo rododendrony. Křídlový květ má rád jemně kyselou půdní reakci, takže jej můžete občas pohnojit kávovou sedlinou, která zůstává po pití kávy.

Zdroj: https://gardenerspath.com/plants/houseplants/fertilize-peace-lily/
Přidat na Seznam.cz