Krásný lesk dodá pokojovým rostlinám majonéza, pivo, olej či banánová slupka

Krásný lesk dodá pokojovým rostlinám majonéza, pivo, olej či banánová slupka

Pokojové rostliny zútulní a ozvláštní každý interiér a nezáleží na tom, zda jsou malé, či velké. Důležité je, aby rostliny vyzařovaly zdravou energii a krásu. Péče o ně nemusí být složitá. A pokud znáte pár užitečných tipů, budete se doma pyšnit nádhernými rostlinami. Ze všeho nejdříve investujte do kvalitního, ideálně samozavlažovacího květináče, dopřejte jim kvalitní zeminu a nezapomeňte na pravidelnou zálivku. U některých rostlin musíte mezi pravidelnou péči zařadit také otírání listů od prachu. A těmito zbytky jim dodáte krásný lesklý vzhled.

Jak zajistit rostlinám krásně lesklé listy?

Aby byly listy opravdu krásně lesklé, můžete vyzkoušet hned několik způsobů. Ze všeho nejdůležitější je pravidelné a šetrné utírání od prachu. Ošetřením a leštěním listů jim dodáte ještě více krásy. Zamezíte tím také usazování prachu na listech. Voda se bude odpařovat méně a nebude na nich ani zbytečně zůstávat.

Pro lesk listů se používají speciální přípravky určené přímo k čištění a ošetření listů. Jenže u pokojovek se přípravky nedoporučuje používat dlouhodobě. Obsahují látky, které rostlinám škodí. Použít můžete sprej nebo ubrousky. Nejlepší je použít domácí metody, které jsou pro rostliny šetrnější.

Mohlo by vás zajímat:  Proti zápachu v domácnosti pomůže efektivně jedlá soda
Zdroj obrázku: Freepik

Péče o listy nemusí být drahá, vystačíte si se zbytky

Skvělým trikem, jak ošetřit listy pokojových rostlin, je použít zbytek majonézy. Majonéza jim dodá tolik vytoužený lesk a zabrání usazování nečistot a prachu. Rostliny budou navíc vyživené a ušetříte tak i za drahá hnojiva. Majonézu stačí rozetřít hadříkem.

Květinám můžete také dopřát pivní terapii. Stačí na ubrousek nalít pivo a opět šetrně potřít listy. Pivo dodá rostlinám živiny a chrání je před prachem. Stejný způsob nabídnou i slupky od banánů. Listy otřete vnitřkem slupky. Květiny zároveň pohnojíte a zajistíte jejich lepší růst. Pomoci může mimo to i voda s trochou olivového oleje.

Zdroj: https://www.hunker.com/13428021/easy-ways-to-make-house-plant-leaves-shiny
Přidat na Seznam.cz