Krásný lesk dodá pokojovým rostlinám majonéza, pivo, olej či banánová slupka

Krásný lesk dodá pokojovým rostlinám majonéza, pivo, olej či banánová slupka

Pokojové rostliny zútulní a ozvláštní každý interiér a nezáleží na tom, zda jsou malé, či velké. Důležité je, aby rostliny vyzařovaly zdravou energii a krásu. Péče o ně nemusí být složitá. A pokud znáte pár užitečných tipů, budete se doma pyšnit nádhernými rostlinami. Ze všeho nejdříve investujte do kvalitního, ideálně samozavlažovacího květináče, dopřejte jim kvalitní zeminu a nezapomeňte na pravidelnou zálivku. U některých rostlin musíte mezi pravidelnou péči zařadit také otírání listů od prachu. A těmito zbytky jim dodáte krásný lesklý vzhled.

Mohlo by vás zajímat:  Díky sušičce ušetříme ještě víc. Nasbíranou vodu lze použít pokaždé jinak

Jak zajistit rostlinám krásně lesklé listy?

Aby byly listy opravdu krásně lesklé, můžete vyzkoušet hned několik způsobů. Ze všeho nejdůležitější je pravidelné a šetrné utírání od prachu. Ošetřením a leštěním listů jim dodáte ještě více krásy. Zamezíte tím také usazování prachu na listech. Voda se bude odpařovat méně a nebude na nich ani zbytečně zůstávat.

Pro lesk listů se používají speciální přípravky určené přímo k čištění a ošetření listů. Jenže u pokojovek se přípravky nedoporučuje používat dlouhodobě. Obsahují látky, které rostlinám škodí. Použít můžete sprej nebo ubrousky. Nejlepší je použít domácí metody, které jsou pro rostliny šetrnější.

Mohlo by vás zajímat:  Lepidlo, lak či kosmetika vytváří odolné skvrny, s naším postupem ale zmizí beze stopy
Zdroj obrázku: Freepik

Péče o listy nemusí být drahá, vystačíte si se zbytky

Skvělým trikem, jak ošetřit listy pokojových rostlin, je použít zbytek majonézy. Majonéza jim dodá tolik vytoužený lesk a zabrání usazování nečistot a prachu. Rostliny budou navíc vyživené a ušetříte tak i za drahá hnojiva. Majonézu stačí rozetřít hadříkem.

Květinám můžete také dopřát pivní terapii. Stačí na ubrousek nalít pivo a opět šetrně potřít listy. Pivo dodá rostlinám živiny a chrání je před prachem. Stejný způsob nabídnou i slupky od banánů. Listy otřete vnitřkem slupky. Květiny zároveň pohnojíte a zajistíte jejich lepší růst. Pomoci může mimo to i voda s trochou olivového oleje.

Zdroj: https://www.hunker.com/13428021/easy-ways-to-make-house-plant-leaves-shiny
Přidat na Seznam.cz