Při pravidelném čištění bude pračka vždy v perfektním stavu

Při pravidelném čištění bude pračka vždy v perfektním stavu

Pravidelné praní je to, co musíme dělat, abychom chodili v čistém, voňavém a vydezinfikovaném oblečení. Když prádlo pouze naházíte do kupky, naděláte tím více škody než užitku. Stejně tak pokud se nebudete starat o samotnou pračku, začne chátrat, budou se v ní tvořit bakterie a plísně. Zarazte to, dokud je čas.

Snadné a rychlé čištění

Je potřeba, abyste se u prodejce zeptali na to, zda a jak se dají čistit komponenty domácího spotřebiče. Mnohdy nejde o lehkou věc. Bohužel, nebo možná bohudík, je vyžadováno pravidelné čištění prakticky u čehokoliv. Pračku máme nejspíše všichni v koupelně, a proto se mnohdy divíme, jak rychle a snadno se nám zde tvoří plíseň. Přitom je to tak zřejmé.

Plíseň miluje vlhkost, ta se tvoří na zapařených oknech, po sprchování, nebo dokonce po praní prádla. Buben pračky a těsnění je proto potřeba otírat hadříkem do sucha. Buben nechávejte vždy vyvětrat a koupelnu také. Do bubnu se používají speciální přípravky na čištění, případně můžete vyzkoušet všemi doporučovaný ocet, sodu a citronovou šťávu.

Mohlo by vás zajímat:  Zářivě bílé a nadýchané ručníky jako z hotelového pokoje: na drahá bělidla zapomeňte
Zdroj obrázku: Freepik

Zkontrolujte dávkovač na prací prostředky

Zanesenou zásuvku poznáte prakticky na první pohled. Není to zrovna nejlepší vizitka a porušujete tím i hygienické podmínky. Proto si na pomoc vezměte kyselinu citronovou, stačí dvě lžičky rozmíchat v 1/2 litru vody a vyčistit jím dávkovač. Co tím získáte? Zbavíte se nežádoucích organismů a zápachu jednou ranou. Pokud je dávkovač zanesený více než obvykle, použijte i ocet. Kromě toho se podívejte, zda na něm není vodní kámen!

Naše babičky byly všeumělky

Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. Pravdou je, že naše babičky praly prádlo v rukách, než byla vynalezena pračka. A měly to tak i jejich děti čili naši rodiče. Avšak díky tomu, že poznaly celý vývoj, mohly po celou dobu vymýšlet i postupy pro čištění a zamezení vzniku různých negativních vlivů.

Podle jedné rady můžete udělat následující. Odstraňte vlasy a nečistoty z dostupných míst. Nalijte dva hrnky octa do bubnu a spusťte nejdelší program. Před vypuštěním pračku vypněte a počkejte do dalšího dne. Ráno spusťte dokončení programu. Pak pračku spusťte ještě jednou, aby se mohla propláchnout.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/laundry-linens/tips-checklists/how-to-clean-washing-machine/
Přidat na Seznam.cz