Při pravidelném čištění bude pračka vždy v perfektním stavu

Při pravidelném čištění bude pračka vždy v perfektním stavu

Pravidelné praní je to, co musíme dělat, abychom chodili v čistém, voňavém a vydezinfikovaném oblečení. Když prádlo pouze naházíte do kupky, naděláte tím více škody než užitku. Stejně tak pokud se nebudete starat o samotnou pračku, začne chátrat, budou se v ní tvořit bakterie a plísně. Zarazte to, dokud je čas.

Snadné a rychlé čištění

Je potřeba, abyste se u prodejce zeptali na to, zda a jak se dají čistit komponenty domácího spotřebiče. Mnohdy nejde o lehkou věc. Bohužel, nebo možná bohudík, je vyžadováno pravidelné čištění prakticky u čehokoliv. Pračku máme nejspíše všichni v koupelně, a proto se mnohdy divíme, jak rychle a snadno se nám zde tvoří plíseň. Přitom je to tak zřejmé.

Mohlo by vás zajímat:  Mazlíčci jsou radost, koberec plný chlupů už tolik ne. Pár vychytávek ho dokonale vyčistí

Plíseň miluje vlhkost, ta se tvoří na zapařených oknech, po sprchování, nebo dokonce po praní prádla. Buben pračky a těsnění je proto potřeba otírat hadříkem do sucha. Buben nechávejte vždy vyvětrat a koupelnu také. Do bubnu se používají speciální přípravky na čištění, případně můžete vyzkoušet všemi doporučovaný ocet, sodu a citronovou šťávu.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkontrolujte dávkovač na prací prostředky

Zanesenou zásuvku poznáte prakticky na první pohled. Není to zrovna nejlepší vizitka a porušujete tím i hygienické podmínky. Proto si na pomoc vezměte kyselinu citronovou, stačí dvě lžičky rozmíchat v 1/2 litru vody a vyčistit jím dávkovač. Co tím získáte? Zbavíte se nežádoucích organismů a zápachu jednou ranou. Pokud je dávkovač zanesený více než obvykle, použijte i ocet. Kromě toho se podívejte, zda na něm není vodní kámen!

Mohlo by vás zajímat:  Tradiční metody čištění udrží koberec beze skvrn a poškození

Naše babičky byly všeumělky

Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. Pravdou je, že naše babičky praly prádlo v rukách, než byla vynalezena pračka. A měly to tak i jejich děti čili naši rodiče. Avšak díky tomu, že poznaly celý vývoj, mohly po celou dobu vymýšlet i postupy pro čištění a zamezení vzniku různých negativních vlivů.

Podle jedné rady můžete udělat následující. Odstraňte vlasy a nečistoty z dostupných míst. Nalijte dva hrnky octa do bubnu a spusťte nejdelší program. Před vypuštěním pračku vypněte a počkejte do dalšího dne. Ráno spusťte dokončení programu. Pak pračku spusťte ještě jednou, aby se mohla propláchnout.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/laundry-linens/tips-checklists/how-to-clean-washing-machine/
Přidat na Seznam.cz