Cane Toad Giant Neotropical Toad Marine Toad

Zvířecí přátelé pomohou zahradu zbavit nevítaných škůdců

Mít krásně upravenou zahradu vyžaduje hodně úsilí a péče. A mimo to se musíme potýkat s útoky nejrůznějších škůdců, kteří jinak zahradu doslova vyplení. Jak si poradit i s těmi nejodolnějšími škůdci, aniž byste museli používat drahou chemii? Pozvěte si na zahradu užitečná zvířata a ušetříte si hodně starostí a peněz.

Pozvěte na svou zahradu tak trochu jiné domácí mazlíčky

Pečlivě vysazené rostliny jsou terčem nejrůznějších škůdců. Samozřejmě můžete použít účinné postřiky a chemikálie, které stačí jednou za čas aplikovat a škůdci se vaší zahradě vyhnou obloukem. Existuje však i jiný způsob, jak svou pečlivě upravenou zahradu vůči škůdcům chránit.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí maliny jsou k nezaplacení. K velkým šťavnatým plodům pomůže správné hnojivo

Pozvěte užitečná zvířata na svou zahradu. Budou likvidovat parazity a zpestří vaši zahradní faunu. Jak přilákat užitečné druhy zvířat? Začněte tím, že zajistíte, aby na zahradě po celý rok rostly a kvetly nejrůznější rostliny. Dopřejte své zahradě prostor, kde si bude příroda žít vlastním životem. Tento prostor přiláká užitečná zvířata k jejímu obývání.

Ochraňte se před zvědavými pohledy živým plotem. Živé ploty představují ideální způsob, jak ochránit svou zahradu před zvědavými pohledy kolemjdoucích. A právě oblast plná keřů, stromů a vysoké trávy je dokonalým úkrytem pro cenná zvířata.

Mohlo by vás zajímat:  Zahrada dokáže poskytnout útočiště i před slunečními paprsky, možností je několik
Zdroj obrázku: Freepik

Ježek si pochutná na slimácích

Ježek patří mezi hmyzožravce. Po rostlinné stravě sahá až v krajním případě. Mezi jeho oblíbenou pochoutku patří šneci, žížaly a drobný hmyz. Jenže dostat ježka na zahradu je náročné. Hodně záleží na vhodném prostředí. Ježci milují místa oplývající stromy a listnatými keři. Listí je výborné pro stavbu jejich pelíšků. Na podzim se vyplatí postavit ježkům domečky, ve kterých se mohou snadno ukrýt před nadcházející zimou.

Ropuchy jsou přítelkyněmi každého zahradníka

Ropuchy nejsou zrovna oblíbené. Mnoho lidí zažívá rozpačité pocity, když je vidí na vlastní oči. Ale pokud patříte mezi vášnivé zahrádkáře, brzy si je zamilujete. Ony se totiž rády živí létajícím hmyzem, mladými hlodavci, a dokonce nepohrdnou ani hady. Připravte jim malé jezírko s kapradinami a keři, kde mohou nerušeně odpočívat.

Zdroj: https://www.treehugger.com/wildlife-can-guard-your-garden-4868466
Přidat na Seznam.cz