Toothpaste 3121211 1920

Krásný a zdravý chrup i bez zubní pasty: v každé kuchyni najdeme neméně účinný prostředek

Jakmile vám doma dojde zubní pasta, nemusíte hned zoufat. Ve své kuchyni najdete mnoho produktů, které ji snadno nahradí, a přitom zvládnou odstranit plak a vybělit sklovinu. Zuby vám přitom nepoškodí a budete mít svěží dech. Chcete vědět, jak vyrobit kvalitní a spolehlivou zubní pastu z přírodních složek? Jdeme na to.

Zdroj obrázku: Freepik

Univerzální jedlá soda

Je to velmi jednoduché. Smíchejte čajovou lžičku jedlé sody s peroxidem vodíku a vyčistěte si zuby touto směsí. Soda i peroxid ničí bakterie v ústech a zabraňují usazování plaku a vodního kamene. Pokud budete tuto směs používat pravidelně (alespoň třikrát týdně), budete chránit své zuby před paradentózou a tato směs ji zároveň pomáhá léčit. Aby vám příliš nevadila silná chuť, můžete do ní přidat dvě až tři kapky mátového oleje, po kterém budete mít velmi příjemný dech.

Mohlo by vás zajímat:  Prací prášek i aviváž si snadno vyrobíte doma. Jsou levné a šetrné k pokožce

Sůl a černé uhlí

Nemáte-li v kuchyni jedlou sodu, můžete místo ní použít jemnou sůl. Jednoduše vezměte vlhký kartáček, vyčistěte si zuby a poté důkladně opláchněte. Pokud si je chcete vybělit, smíchejte lžičku soli s tabletou nebo kapslí z lékařského uhlí. Kapsle jsou jednoznačně pohodlnější, protože je nemusíte drtit. Tato směs si dokáže efektivně poradit se skvrnami od kávy, čaje nebo kouření. Navíc nepoškozuje sklovinu, takže se toho nemusíte vůbec obávat.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedinečný kokosový olej

Kokosový olej se používá již mnoho let a hodně lidí na něj nedá dopustit. Vypláchněte si jím ústa, abyste je vyčistili od škodlivých bakterií. Dejte si čajovou lžičku oleje do úst, nechte ho rozpustit a opláchněte si dásně a zuby čistou vodou. Po 15 až 20 minutách vyplivněte ústa teplou vodou. Kokosový olej zabíjí bakterie zodpovědné za zubní kaz, ale neodstraňuje zcela plak ze zubů. Po ošetření si proto vyčistěte zuby kartáčkem posypaným solí nebo jednou sodou. Alespoň jednou denně použijte nit nebo mezizubní kartáček, abyste se zbavili také mezizubního plaku a zubního kamene.

Zdroj: https://www.ledownsdentistry.com/toothpaste-alternatives-work/
Přidat na Seznam.cz