Krásné růže jsou pýchou každé zahrady. Díky správnému hnojivu budou skutečnou ozdobou

Krásné růže jsou pýchou každé zahrady. Díky správnému hnojivu budou skutečnou ozdobou

Růže jsou nádherné rostliny, které často volíme jako ozdobu našich zahrad, teras či altánů. Vzhledem k jejich elegantnímu vzhledu a intenzivní vůni mají spoustu příznivců, a tak růže pochopitelně zabírají první příčky oblíbenosti mezi květinami.

Nicméně i pro jejich krásu musíme něco udělat. Aby se květiny mohly pyšnit zdravým růstem a plnými květy, je potřeba jim dodávat správné živiny. Existuje mnoho speciálních přípravků na chemické bázi, ale svým rostlinám můžete dodat vše potřebné i přírodními způsoby. Zjistěte, jak na to.

Hnojte kompostem nebo hnojem

Na správném a úspěšném růstu rostliny má vždy velký podíl hnojení. Půda totiž nikdy neobsahuje všechny prospěšné látky potřebné k vývoji, a tak je potřeba tomu trochu pomoci. V dnešní době se začíná vracet kompostování. Právě vzniklý kompost můžete využít pro přírodní hnojení. Je zdrojem lehce stravitelných minerálů, které jsou důležité nejen pro růže, a tak je výborným substrátem pro většinu rostlin. Je slabší než hnůj, takže jej lze používat častěji. Kompost sypejte kolem růží na jaře a na podzim.

Mohlo by vás zajímat:  Pro čistou žehličku není nutné kupovat drahé přípravky. Nejlépe funguje to, co máme všichni doma

Hnůj je další přírodní hnojivo. Působí poměrně silně, takže by se jeho užití nemělo přehánět. Je vhodné, aby se hnůj před použitím nejprve zkompostoval. Kdybyste tento krok vynechali, mohlo by se stát, že by vypálil kořeny růží. S kompostem nebo hnojem nebudete potřebovat žádná umělá hnojiva. Jejich bohaté složení dodá růžím základní minerály a podpoří bohaté květy rostlin.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyrobte si domácí hnojivo

Většina chemických hnojiv se skládá z hořčíku a draslíku. Právě tyto dvě látky potřebujeme rostlinám poskytnout dodatečně, neboť jich v půdě není dostatek. Obě zmíněné látky obsahuje banánová slupka, kterou většina z nás vyhazuje po snězení ovoce do odpadu.

Mohlo by vás zajímat:  Pavouky z domu vyženou oblíbené vůně. Výsledkem bude pouze čistý a voňavý domov

Samozřejmě můžete do zeminy kolem rostliny zahrabat čerstvou slupku od právě snězeného banánu, ale můžete ji také nejprve usušit a nasekat či namlít nadrobno. V případě druhé varianty vznikne sypké přírodní hnojivo, kterým můžete posypat okolí růže a navrstvit na něj přiměřené množství zeminy. Hnojivo z banánové slupky si můžete připravit ve větším množství a uchovat ho v dóze na později. Můžete jej využít například i na hnojení rajčat.

Zdroj: https://www.gardendesign.com/roses/fertilizer.html
Přidat na Seznam.cz