Konec zamlženým zrcadlům. Užijte si čisté zrcadlo ihned po horké sprše

Konec zamlženým zrcadlům. Užijte si čisté zrcadlo ihned po horké sprše

Zamlžené zrcadlo umí pořádně potrápit. Nemusíte jej jen pořád otírat anebo čekat, až zamlžení zmizí. My vám dnes ukážeme zaručené tipy, které vás zamlžování jednou provždy zbaví a vy si budete moci služby zrcadla užívat rovnou po horké sprše.

Větrání pomůže

To není sice nic nového, ale kouzlo není v tom, že po sprše jednou rychle vyvětráte a zrcadlo se odmlží. Jde spíše o to pravidelně větrat klidně i několikrát denně, aby se v koupelně stále udržoval chladný a čerstvý vzduch. Doma se totiž snadno hromadí vlhkost. Pokud nebudete dlouho větrat, vysráží se vám na oknech. Větrejte tedy pravidelně a vlhkost se vám nebude držet ani na zrcadle.

Mohlo by vás zajímat:  Správné zalévání je klíčem ke krásnému trávníku

Vyzkoušejte sprchový gel

I ten může fungovat jako velmi efektivní prevence zamlžování zrcadla. Jak postupovat? Nejprve zrcadlo utřete do sucha. Následně rozetřete trošku sprchového gelu rovnoměrně po celé ploše zrcadla a dobře zrcadlo vyleštěte. Funguje to, pokud se neplánujete sprchovat půl hodiny. Na krátkou sprchu po ránu to ale úplně stačí a vy si ihned po sprše můžete nanést make-up nebo si vytvořit účes při pohledu do čistého zrcadla.

Mýdlo nedovolí páře mlžit

Podobný trik jako se sprchovým gelem se dá uskutečnit také s obyčejnou kostkou mýdla. Stačí si vzít malý kousek mýdla a ten rozetřít po celé ploše suchého zrcadla. Mýdlo se tak krásně rozprostře po celém povrchu a bude odpuzovat vodu a páru, která by se chtěla na zrcadle vysrážet.

Mohlo by vás zajímat:  Perfektně vyžehlený ubrus je ozdobou stolu. Všech záhybů ho zbaví maličkost ihned po vyprání
Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste pastu na zuby

Velmi podobně vás zamlžení může zbavit pasta na zuby. Přesvědčte se ale, že se nejedná o pastu s bělicím účinkem. Ta totiž může obsahovat malinké částečky, které by mohly zrcadlo poškrábat. Také moc nefunguje pasta gelového typu.

Poslední šance – pěna na holení

Stejný postup můžete zkusit také s pěnou na holení. Tu mimo jiné často používají například plavci, kterým se zamlžují brýle, takže tento trik možná dobře znáte. Nezáleží na tom, zda je pěna pánská, nebo dámská. Postupujte stejně – tedy suché zrcadlo potřete malým množstvím pěny a snažte se jej vyleštit do sucha. Pěna je skvělá v tom, že nedělá šmouhy a na zrcadle není prakticky vidět.

Zdroj: https://mycustomglass.com/2019/05/why-do-mirrors-look-foggy-or-cloudy-after-time/
Přidat na Seznam.cz