3 metody, které odstraní samolepky ze skla rychle a bez poškození

3 metody, které odstraní samolepky ze skla rychle a bez poškození

Odstraňování samolepek ze skleněných povrchů může být nepříjemné, zejména pokud zanechávají odolné zbytky lepidla. Všichni jsme se s tím určitě už setkali u skleněného nádobí, oken nebo zrcadel. Naštěstí existuje několik metod, jak se jich zbavit bezpečně a bez poškození skla. Pojďme si je jednu po druhé projít.

Použijte mýdlovou vodu

První a nejjednodušší metodou odstranění nálepek ze skleněných povrchů je použití mýdlové vody. Možná jste se s ní už někdy setkali, jde totiž o poměrně tradiční metodu, jak odstranit nálepky ze skla. Bude vám stačit trocha teplé vody a jar, případně alternativní prostředky k mytí nádobí. Ty jsou totiž vybavené speciálním složením, které zajišťuje odmaštění a dokáže narušit i lepidlo běžně používané právě na nálepkách na sklo. Stačí následovat tento postup:

  • Naplňte misku teplou vodou a přidejte několik kapek mýdla na nádobí.
  • Do mýdlové vody namočte hadřík nebo houbičku a vyždímejte přebytečnou vodu.
  • Přiložte hadřík nebo houbičku na několik minut na samolepku, aby změklo lepidlo.
Mohlo by vás zajímat:  Tahle exotická kráska se jen tak s něčím nespokojí. Při dobré péči se stane skutečnou ozdobou

Tato metoda je účinná při odstraňování nepříliš odolných samolepek. Pokud však samolepka ležela na povrchu skla delší dobu nebo se jedná o štítek, který byl na sklo zapečený, nemusí tato metoda vždy fungovat. V takovém případě se ale nabízí ještě jiné možnosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Použijte octový roztok

Pokud metoda s mýdlovou vodou nefunguje, můžete zkusit další z poměrně často používaných metod, jak odstranit nálepky ze skla v domácnosti. Stačí v lahvi s rozprašovačem smíchat stejné díly bílého octa a vody. Roztok následně nastříkejte na nálepku a nechte několik minut působit. Kyselina obsažená v octě rozkládá lepidlo, což usnadní odstranění samolepky. Jakmile nálepka změkne, sloupněte ji pomocí plastové škrabky nebo prstů. Postup opakujte, dokud samolepku zcela neodstraníte.

Mohlo by vás zajímat:  Chybně jsem koupila síť proti hmyzu. Obchod ji nevzal zpět, tak mám doma předražený sušák na ovoce

Použijte alkohol na potírání

Další účinnou metodou odstranění samolepek ze skleněných povrchů je použití alkoholu. Naneste na samolepku malé množství alkoholu a nechte několik minut působit. Alkohol rozpustí lepidlo a usnadní odlepení samolepky. K odstranění samolepky můžete také použít plastovou škrabku nebo prsty. Postup opakujte, dokud nebude samolepka zcela pryč.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/article/how-to-get-stickers-off-glass/
Přidat na Seznam.cz