Tap 791172 1920[1]

Kombinace dvou známých látek uvolní ucpaný odpad, nebo v kuchyni napáchá obrovskou pohromu

Ucpaný odpad není v kuchyni nic výjimečného. Často ve dřezu končí zbytky jídla, oleje a tuky, ale i další věci, které zde nemají co dělat. To vše následně končí v odpadním potrubí. Vše se hromadí, až vytvoří neprostupný špunt. S jeho uvolněním nemusí pomoci jenom instalatér, ale i několik osvědčených domácích postupů a metod. Jenom pozor na kombinaci některých látek. Při neodborné manipulaci a špatném postupu může být v kuchyni místo vyčištěného odpadu doslova pohroma.

Snižte množství odpadu

Nejlépe uděláte, když jako prevenci do odtoku vložíte kovové nebo silikonové sítko, které zabrání tomu, aby zbytky z talíře (ale také vlasy nebo nečistoty po opláchnutí mopu) zůstaly ve dřezu a neputovaly dál potrubím. Usazené zbytky v umyvadle shrneme do sítka a vyhodíme do koše, který by se ideálně měl nacházet někde poblíž.

Mohlo by vás zajímat:  S vodním kamenem zápolí mnoho lidí. Ti ostatní znají šikovné triky, jak ho lehce vyčistit

Zvon

Ucpaný dřez může vyčistit zvon, což je jednoduchá konstrukce skládající se z gumového kloboučku a dřevěné rukojeti. Gumová čepička se nasadí na otvor dřezu (musíte nejprve naplnit vodou, aby mohla nasávat nečistoty zevnitř), stisknete ji dovnitř a pak okamžitě zatáhnete rukojetí směrem ven. Tímto způsobem se často bavíte základních nečistot.

Zdroj obrázku: Pixabay

Citronová šťáva

Šťáva, kterou vymačkáte z půlky citronu, je také dobrý pomocník! Nalijte ji přímo do umyvadla a nechte působit asi 20 minut, poté důkladně opláchněte, nejlépe horkou tekoucí vodou. Takový postup pomůže eliminovat choroboplodné zárodky a zároveň poskytne příjemnou, svěží vůni.

Mohlo by vás zajímat:  Kupované tablety do myčky akorát žerou peníze. Stejně účinné si každá hospodyňka může vyrobit sama

Jedlá soda a ocet

Pokud citron nezafungoval a zápach zůstává i ucpaný odpad zůstává, může vám pomoci jedná soda. Nalijte do odtoku půl sklenice jedlé sody a asi po 20 minutách zalijte (ale ne příliš) horkou vodou s několika kapkami octa. Najednou uslyšíte pěnění sody, která začne vykonávat svou práci. Po dalších 10 minutách umyjte dřez teplou tekoucí vodou. Kámen úrazu však nastane, pokud byste k jedlé sodě nalili pouze horký ocet. Následná pěnivá chemická reakce připomíná známou pohádku. A vy budete místo vyčištěného odpadu desítky minut jenom uklízet.

Zdroj: https://www.homeserve.com/en-us/blog/how-to/unclog-kitchen-sink
Přidat na Seznam.cz