Top View Color T Shirt Grey Wood Plank Background

Vybledlé a obnošené oblečení není dobrou vizitku. Život oděvů prodlouží správné praní

Výrobci pracích prostředků si navzájem konkurují v řešení a nabízejí stále novější a novější varianty účinných přípravků. Nemění to ale nic na skutečnosti, že oděvy, které jsou podrobené opakovanému praní, ztrácejí na atraktivitě (rychle vyblednou a mohou také ztratit tvar). Proces může urychlit horší kvalita materiálů, které se používají při výrobě oděvů.

Jaké prostředky použít k ochraně barvy oblečení?

Použít můžete pepř, ocet, sůl nebo citron, aby se zachovala barva oděvů a zároveň se zabránilo jejich vyblednutí. Pepř pomůže udržet barvu, stačí nasypat lžičku mletého pepře do bubnu pračky a poté přidat jeden z klasických čisticích prostředků. Pračku nastavte na nízkou teplotu, která oblečení nezničí. Použitím pepře se zbavíte zbytků pracích prostředků a nejlépe bude fungovat na tmavé a černé oblečení.

Mohlo by vás zajímat:  Při praní ručníků je nutné dodržet několik zásad. Jedině pak zůstanou hebké a savé

Aromatická káva nebo čaj pomůže zvýšit intenzitu barev. Jestliže chcete zesílit barvu svého oblečení, nalijte 250 ml sklenice silného čaje do přihrádky na prací prostředek. Sůl funguje stejně jako pepř. Stačí nasypat asi 100 g obyčejné soli do pracího bubnu. Dokonalým bělidlem je citron.

Zdroj obrázku: Freepik

Je to vynikající čisticí a bělicí prostředek

Citronová šťáva je ideální pro praní bílého oblečení a zabraňuje šedivění. Stačí vytlačit šťávu ze dvou citronů a zkombinovat s vodou. Hotovou směs přidejte k praní. Citron pomůže odstranit skvrny, stačí je jen posypat práškem do pečiva a potřít plátky ovoce. Jedlá soda je také skvělá alternativa. V kombinaci s práškem do pečiva můžete zvýšit účinek přírodních léčivých přípravků.

Mohlo by vás zajímat:  Teplé, syté polévky zahřejí v mrazivých dnech nejlépe. Vyzkoušejte dva výborné recepty

Do bubnu pračky nasypte jedlou sodu a dva sáčky prášku do pečiva, přidejte prádlo a dejte prát společně s klasickým prostředkem. Pokud se skvrny neodstraní na první pokus, můžete postup opakovat. Nezapomeňte ale, že častým praním se oblečení může dříve zničit. Proto je vhodné u citlivých materiálů čistit přímo skvrny ručním způsobem.

Zdroj: https://donnabellahair.com/blogs/color-takeover/use-temporary-colors-hair-extensions
Přidat na Seznam.cz