Kočky spí rády v nohách postele. Cítí se komfortně a v bezpečí

Kočky spí rády v nohách postele. Cítí se komfortně a v bezpečí

Kočky jsou jedním z nejdomestikovanějších, ale také nejtajemnějších zvířat. Jejich chování je předmětem výzkumu vědců a biologů, díky nimž již víme, proč se nadměrně olizují, nervózně syčí nebo běží kolem domu. Proč ale spí v nohách člověka?

Rády odpočívají

Kočky rády spí ve společnosti už od prvních dnů svého života. Už malá koťata nutně potřebují blízkost a ochotně se mazlí se svými sourozenci. Postupem času se však tato zvířata stávají stále nezávislejšími, ale pořád vyhledávají kontakt s člověkem. Proč s oblibou spí blízko nás? Kočka se s námi cítí bezpečně a pohodlně a nasává teplo z našeho těla. Pokud důvěřuje svému lidskému společníkovi, relaxuje s ním. Kočky mají velmi rády nerušený odpočinek.

Mohlo by vás zajímat:  Makrely plné tuku tělo jenom potěší. Dodají mu jeden z nejvzácnějších vitaminů
Zdroj obrázku: Freepik

Postel patří jí

Dalším důležitým důvodem, proč kočka chce spát v nohách, je hluboké přesvědčení, že jak postel, tak člověk, který na ní leží, patří jenom jí. Kočky také rády mají kontrolu nad vším, co je obklopuje, a samy se rozhodují, kdy půjdou na záchodek, na škrabadlo a kdy si zdřímnou. Dalším důležitým důvodem je láska. Chovatelé koček to vědí. Vrnící chlupatá stvoření ji ukazují mnoha různými způsoby, jedním z nich je to, že spí s námi ve stejné posteli.

Mohlo by vás zajímat:  Je škoda používat aviváž pouze při praní. Její jedinečné vlastnosti lze využít i jinde

Proč kočka spí v nohách?

Některé kočky spí v nohách postele svého majitele celou noc. Proč? Jsou to velmi moudrá zvířata. Vybírají si místa, kde se cítí opravdu bezpečně. Chtějí mít klid a jistotu, že je nezasáhne člověk převalující se během spánku. Spaní v nohách zároveň pro ně představuje ideální vyhlídku a tu nejlepší únikovou cestu. Pokud se jim něco nelíbí nebo se cítí nepříjemně, prostě vyskočí z postele a najdou si jiné, lepší místo na spaní. Někdy se kočky uvelebí v nohách majitele i během dne. Z jakých důvodů? Vyhledávají rády kontakt se svým milovaným páníčkem a zároveň nadevše milují teplo.

Zdroj: https://www.akcreunite.org/why-your-cat-likes-to-sleep-with-you/
Přidat na Seznam.cz