7 triků, jak využít dětský pudr: poradí si se skvrnami i zvířecí srstí

7 triků, jak využít dětský pudr: poradí si se skvrnami i zvířecí srstí

Dětský pudr se používá na ošetření citlivé pokožky miminek, povětšinou při opruzeninách nebo při odřeninách, nevysušuje a předchází svědění. Zásyp, který stojí pár korun, se nemusí používat jen pro tyto případy. V jakých dalších situacích se hodí po něm sáhnout? Budete jistě překvapeni různorodým použitím, které ušetří čas i peníze.

Na mastné skvrny

Čím zbavit stránky v knize mastných fleků? Do kuchařky položené na lince se dostala mastnota z hrnců a teď jsou její stránky poškozené? Stránky se musí zlehka poprášit dětským zásypem a nechat 60 minut účinkovat. Následně se jemně hadříkem stránky očistí. Stejným způsobem se mohou očistit stránky i dalších knih v knihovně před jejich prodejem do antikvariátu.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhnat pavouky z domu není snadné. Jsou však triky, které je bezpečně udrží venku

Čisté povlečení bez praní

Propocené povlečení po horké letní noci? Namísto praní se textil ošetří dětským pudrem, vrstva pudru absorbuje vlhkost, navíc ložní prádlo příjemně provoní.

Voňavé boty a nohy

Jak zabránit pocení nohou v letních měsících? Nanesením dětského pudru na chodidla zůstanou sušší a voňavější, ideální je použití na holé nohy bez ponožek.

Zdroj obrázku: Freepik

Pudrem proti písku na pláži

Hraní na pláži je skvělou zábavou, ale zůstává písek na chodidlech a mezi prsty. Příště už nebude, stačí nohy ošetřit dětským zásypem, písek se už nebude na pokožce držet.

Mohlo by vás zajímat:  Vyčistit dokonale koupelnu bývá nadlidský úkol. S šikovnými triky to půjde ale mnohem snáz

Pro zvýšení efektivity antiperspirantu

Jak zůstat svěží po celý den? Samozřejmě se musí pokožka v podpaží ošetřit antiperspirantem, který vydrží mnohem delší dobu, když se ještě pokožka ošetří dětským zásypem, navíc nebude tolik lepkavá.

Proti pachům srsti psů a koček

Dětský zásyp bez mastku se může použít jako suchý šampon na psí a kočičí miláčky, pudr totiž odmastí zvířecí chlupy, k tomu je zbaví pachů. Musí se nanést a po chvíli dokonale vykartáčovat.

Namísto suchého šamponu

Suchý šampon je velmi trendy a nebývá levný, ale stejně účinně působí též obyčejný dětský zásyp, který zbaví vlasy mastnoty a dodá jim příjemnou vůni.

Zdroj: https://www.onecrazyhouse.com/baby-powder-uses/
Přidat na Seznam.cz