Zaclony2

Praní záclon a závěsů může být velmi jednoduché, stačí znát ty správné triky

Obrovské množství žen se při každém mytí oken potýká s problémem, jakým způsobem je nejlepší vyčistit závěsy a záclony, na kterých se během roku nahromadilo obrovské množství prachu, který by napadal zpět na vyčištěná okna. Je vhodné lehké a jemné záclony a závěsy prát v pračce, nebo je lepší najít jiný způsob jejich údržby? Odpověď najdete v tomto článku, dočtěte ho do konce.

Zdroj obrázku: Freepik

Předpříprava záclon a závěsů

Možná vás to překvapí, ale než započnete samotné čištění závěsů, je nutné si je správně předpřipravit. Díky tomu se vám podaří záclony i závěsy vyčistit o to lépe a ušetříte si tím také plno práce. Pří jejich sundávání je nestačí pouze sundat a zmačkat do pračky. Je důležité, abyste rolovali od spodu nahoru. Pak je dobré napustit trochu vody do vany nebo lavoru a ponořit je do slaného roztoku. To vám pomůže zbavit se výparů od vaření či cigaretového kouře a ušetříte tím také nábytek od nánosů prachu.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí postředek na koberec a čalounění vyrobíte snadno. Výsledkem bude pouze čistý a svěží domov
Zdroj obrázku: Freepik

Samotné praní záclon a závěsů

Jak už tento nadpis napovídá, v pračce lze prát i ty nejjemnější záclony a závěsy. Jediné, co musíte udělat, je zvolit ten správný program. To znamená takový, který s bubnem pračky jen houpe, ale netočí. Pokud se bojíte poničení jemných záclon a závěsů, které mohou zapříčinit chemikálie, můžete pro praní místo běžných pracích prostředků použít přírodní soli, které jsou speciálně určené pro tyto účely. Místo aviváže byste také měli zvolit něco přírodního, nejlepší, co můžete udělat, je nalít do otvoru trochu octa. Pokud je vám vůně octa nepříjemná, podobnou službu udělá také polévková lžíce kyseliny citronové, která se vyznačuje stejnými účinky. Abyste nemuseli záclony a závěsy žehlit, předejdete tomu tak, že je rovnou pověsíte na svá místa nad okna a otevřete na okně ventilačku, díky tomu budou rychleji schnout. Pokud byste záclony rádi ovoněli, přidejte do octa či kyseliny citronové pár kapek libovolného esenciálního oleje, použijte jen ten přírodní, nikoli syntetický.

Zdroj: https://www.consumerreports.org/laundry-cleaning/curtain-cleaning-tips/
Přidat na Seznam.cz