Koberec i čalounění snadno vyčístíte i bez agresivní chemie. Domácí prostředek je šetrný, ale účinný

Koberec i čalounění snadno vyčístíte i bez agresivní chemie. Domácí prostředek je šetrný, ale účinný

Koberce by potřebovaly vyčistit, stejně jako čalounění na oblíbeném křesle, které nese známky používání a jsou na něm šmouhy od jídla či jiné nečistoty od dětí nebo čtyřnohých mazlíčků? Skvrny na těchto površích se obtížně odstraňují, protože koberec ani křeslo nelze vyprat a pronájem speciálního vysavače bývá finančně náročný. Používané agresivní čisticí prostředky navíc škodí citlivým jedincům nebo dětem s alergiemi. Vyzkoušejte tipy na čištění, které je bezpečné pro všechny členy domácnosti, práce bude nadto raz dva hotová!

Mohlo by vás zajímat:  Díky několika vychytávkám vás už nečekaná návštěva nepřekvapí. Byt budete mít vždycky jako ze škatulky

Čištění bez chemikálií

Běžně prodávané čisticí a prací prostředky, které se používají k vyčištění čalouněných povrchů a koberců, obsahují chemikálie a agresivní činidla způsobující alergické reakce, dušnost nebo vyrážky. To je problém především pro děti, které tráví hrami na koberci většinu času. O to větší problém je s domácími mazlíčky. A jak koberce vyčistit bez speciálního vysavače a agresivních chemických čisticích prostředků? Na malé i větší skvrny pomůže domácí přípravek z jedlé sody a směsi esenciálních olejů.

Zdroj obrázku: Freepik

Příprava prostředku na čištění čalounění a koberců

Na tuto speciální čisticí směs nepotřebujete nic drahého, připravte si:

  • 2 hrnky jedlé sody,
  • 20 kapek citronového esenciálního oleje,
  • 5 kapek tymiánového esenciálního oleje,
  • menší nádobu s víčkem (vhodná je zavařovací sklenice).
Mohlo by vás zajímat:  Na jarní úklid bez stresu a shonu systematicky a s dobrou náladou

Příprava

Do menší nádoby vsypejte dva hrnky sypké jedlé sody, zakapejte esenciálními oleji a poté důkladně promíchejte, aby se ingredience promísily. Do víčka můžete navrtat dírky, aby se směs dobře dávkovala při použití. Tato směs se používá velmi snadno, stačí na skvrnu na koberci nebo čalounění vysypat přípravek a nechat po dobu 15–20 minut působit. Poté stačí jen vysát a skvrna by měla zmizet. Při větším znečištění je možné postup opakovat do vymizení zašpinění.

Zdroj: https://www.today.com/home/how-often-you-should-clean-couches-cars-other-upholstery-t114864
Přidat na Seznam.cz