Domácí patent pro dokonale čistou pračku: citron a zubní pasta

Domácí patent pro dokonale čistou pračku: citron a zubní pasta

Pračka je spotřebič, který je součástí téměř každé domácnosti. Pro správné fungování však vyžaduje pravidelné čištění. Díky správné péči vám vydrží mnoho let. Na pomoc přicházejí produkty, které můžete koupit v každém obchodě, a to jen za pár korun.

Čištění pračky

Čištění pračky není problematickou činností – nalijte do ní speciální čisticí prostředek a nastavte ji na správný program, díky kterému bude po hodině nebo dvou dokonale čistá a svěží. Pokud nechcete utrácet peníze na hotové chemické látky, skvělým ekologickým řešením bude způsob, který se objevil na sociálních sítích.

Použitím tohoto patentu si můžete být jistí, že vnitřek pračky bude dezinfikovaný a čistý. Také odstraní kámen a chrání před jeho opětovným ukládáním. To, co potřebujete, seženete v každém obchodě za pár korun. Ušetříte tak za nákup drahých čisticích prostředků a kromě toho ušetříte také matku přírodu.

Zdroj obrázku: Freepik

Citron a zubní pasta

Jak vysvětluje na Instagramu uživatel pod přezdívkou Eve.dair.hersey, k provedení čisticí procedury pračky bude zapotřebí citron a zubní pasta. Zveřejnil video, ve kterém ukázal, že tento postup provádí ve své domácnosti. Nakrájejte citron na polovinu a hoďte ho do bubnu. Totéž musí být provedeno se stlačenou zubní pastou.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí metody, jak dlažební kostky zbavit skvrn od oleje, barvy nebo mechu

Pod gumu, ve které se také shromažďuje mnoho nečistot, stojí za to nalít jedlou sodu a ocet. Potom jednoduše nastavte program na vysokou teplotu (minimálně 60 stupňů) a je připraveno. Podle původce vám tato metoda umožní zbavit se nepříjemného zápachu z pračky, vyčistit filtr od nečistot, odstranit sediment z vody a dodat bubnu lesk. Je jednodušší čistit pračku pravidelně než pak při čištění strávit hodiny.

Zdroj: https://dengarden.com/news/lemon-toothpaste-cleaner
Přidat na Seznam.cz