Monstera se stane srdcem interiéru. Díky výživné svačince budou její listy vždy překrásné

Někteří patlají na listy rostlin majonézu. Pro jejich dokonalý lesk ale existují lepší metody

Správná péče o domácí rostliny není vždy jednoduchá. Každá rostlina má pro pěstování své požadavky. Některé mají rády půdu kyselejší, jiné zase preferují speciální substrát. Každý pěstitel chce, aby rostliny zářily a jejich listy se leskly a oslňovaly okolí. Jak toho ale docílit? Platí tolik známá metoda namazání listů majonézou z lednice?

Majonéza na listy

Také jste již slyšeli o metodě rozzáření listů pokojových rostlin za pomoci majonézy? Říká se, že pokud natřete majonézu na listy rostliny, listy se po této aplikaci začnou lesknout a budou mít ještě intenzivnější barvu. Je to ale bohužel velmi nevhodný způsob, jak oživit vitalitu rostlin. Majonéza totiž ucpe póry v listech, kterými rostlina dýchá. A při pokojové teplotě začne majonéza na listech velmi rychle žluknout. Proto tuto metodu zásadně nedoporučujeme.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak tedy rozzářit listy rostlin?

Tak jako lidské vlasy nebudou zářit bez vitamínů a dostatečné péče, tak také listy rostlin vyžadují pomoc zevnitř. Základem tedy je zásobovat rostlinu dostatečným množstvím vitamínů a minerálů. Proto doporučujeme do zálivky přidat vhodné hnojivo přímo pro danou pokojovou rostlinu. Pokud chcete využít domácích zdrojů, můžete využít hnojivo z banánových slupek nebo do zálivky přidat pár kapek olivového oleje.

Mohlo by vás zajímat:  Při renovaci bytu se vyplatí postupovat podle přesně navrženého plánu

Čím očistit zaprášené listy?

Na listech květin se velmi rychle objevuje zachycený prach. Za prvé to na rostlině nevypadá hezky a za druhé také prach ucpává průduchy, kterými rostlina dýchá. Proto, aby se do listů rostlin nedostaly žádné chemické látky, je nejvhodnější voda. Rostlinu je vhodné otřít bavlněným vlhkým hadříkem nebo ji osprchovat. Pokud chcete využít jiný způsob, doporučuje se použít ekologické vlhčené ubrousky bez přidaných chemických látek.

Zdroj: https://smartgardenguide.com/how-do-you-clean-indoor-plant-leaves/
Přidat na Seznam.cz