Jak se starat o psa během letních horných měsíců?

Jak se starat o psa během letních horných měsíců?

Letní měsíce přinášejí mnoho radosti a zábavy, ale pro naše čtyřnohé kamarády mohou být někdy náročné. Vysoké teploty, přímé slunce a vlhkost mohou způsobit psům nepohodlí, v některých případech dokonce zdravotní problémy. Je tedy důležité vědět, jak správně pečovat o svého psa během letních měsíců a jak zvládat horko či předcházet úpalu.

Zajistěte dostatek vody a chraňte psa před přímým sluncem

Nejdůležitější je zajištění dostatečného množství vody. V horkých dnech se psi rychleji dehydratují, takže je důležité mít k dispozici čerstvou a chladnou vodu (pozor, aby nebyla příliš ledová). Pokud jste na cestách, nezapomeňte vzít s sebou přenosnou misku. V těchto vedrech rovněž psi méně jedí, takže se nebojte, že trpí nechutenstvím. Obvykle si své granule pro psy snědí až k večeru, kdy teploty klesnou.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí maliny se pěstují snadno, základem je pravidelné hnojení

Stejně jako lidé, psi také mohou dostat úpal nebo se spálit od slunce. Proto se, pokud je to možné, vyhněte venkovním aktivitám během nejteplejších hodin dne (obvykle mezi 10:00 a 16:00) a hledejte stinné místo pro svého psa.

Příznaky přehřátí a jak psa nejlépe ochladit?

Je důležité být bdělý a sledovat příznaky přehřátí u psa, jako je nadměrné slinění, rychlé dýchání, zmatenost nebo letargie. Pokud máte podezření, že váš pes trpí přehřátím, okamžitě jej přemístěte na chladnější místo, kde ho můžete udržet a zklidnit například nějakými pamlsky pro psy.

Mohlo by vás zajímat:  Přírodní prostředky vyčistí mikrovlnnou troubu šetrně, ale účinně

Pokud potřebujete psa zchladit, můžete použít chladící deky nebo vesty, které absorbují teplo z těla a udržují ho chladným. Bazény pro psy nebo stříkací hadice také mohou být skvělým způsobem, jak psa zchladit, obzvláště pokud má rád vodu.

Pokud ovšem problémy přetrvávají, pak kontaktujte veterináře. Nejlépe vám poradí, co dělat a jestli je potřeba s vaším pejskem přijet nebo se dá vše vyřešit v klidu doma.

Přidat na Seznam.cz