Man Turning Off Radiator During Energy Crisis

Jednoduché návyky, které sníží náklady na vytápění

Otázku jak ušetřit na topení si pravděpodobně klade většina lidí před zahájením zimy. Rostoucí ceny energií a nekontrolovatelná inflace nejsou povzbudivé, zejména v souvislosti s topnou sezónou. I když můžete požádat o příspěvek na vytápění, stojí za to podívat se také na své každodenní návyky. Ukazuje se, že i malé změny mohou mít velký vliv na váš účet.

Více vrstev méně topení

Možná je hezké chodit po bytě v tenkém tričku s krátkými rukávy, ale bolestivě to ovlivní stav peněženky. Kromě toho, být v příliš vytápěné místnosti ovlivňuje zdraví. Doporučuje se udržovat teplotu v interiéru na 20 stupňů Celsia. I když se zpočátku může zdát, že to nestačí, rychle si na to zvyknete. Obléct si teplejší svetr je lepší nápad než použít drahé palivo nebo jiné zdroje energie.

Mohlo by vás zajímat:  Bílý ubrus bude znovu zářivě čistý díky domácím bělicím metodám

Stojí za to si uvědomit, že ne všechny místnosti v domě musí být vytápěny ve stejném rozsahu. Zatímco nejsilnější vytápění koupelny je potřebné nejen pro pohodlí při koupání, ale také pro snížení rizika škodlivých plísní, v místnostech, kde bydlíme méně často, nemusíte topit mnoho. Obzvláště důležitým místem je ložnice. Pohodlí spánku je lepší, pokud místnost není příliš horká. Na noc stačí teplota oscilující kolem 18 stupňů.

pregnant-woman-is-increases-heating-radiator-her-apartment
Zdroj obrázku: Freepik

Naplánujte si vytápění

Přeskočení na regulaci teploty v domě v době, kdy všichni členové domácnosti chodí do práce nebo do školy je vážná nedbalost a jednoduché plýtvání energií a tedy i penězi. Pokud je byt několik hodin prázdný, stojí za to snížit teplotu na 17 stupňů. V případě několikadenní nepřítomnosti může být teplota nastavena na 15-16 stupňů, ani v této věci byste se však neměli přehánět.

Mohlo by vás zajímat:  Ubrus vyžaduje během praní speciální péči. Skvrny zmizí a bude stále jako nový

Toto je absolutní minimum, aby nedošlo k nadměrnému ochlazení interiéru. Jeho následné zahřívání bude vyžadovat velikost dávky množství energie. Proto se nepromítne do úspor na vytápění a všem členům domácnosti to způsobí velké nepohodlí. I během chladné zimy se musíte postarat o správné větrání bytu a proudění vzduchu. Během topné sezóny množství lidí přestane větrat, tato činnost je však velmi důležitá. Stačí když okno krátce otevřete ráno a večer alespoň na 5-10 minut.

Zdroj: https://www.ramseysolutions.com/budgeting/5-ways-to-lower-your-heating-bill
Přidat na Seznam.cz