Elegant Tea Party Composition

Skvrny z kávy nebo čaje vyčistí v hrníčkách citron, jedlá soda nebo pasta na zuby

Milovníků kávy je na světě spousta a většinou ten, kdo kávu nepije, si dá rád aspoň čaj. Tyto výborné horké nápoje mají ale jednu velkou nevýhodu. Zanechávají po sobě skvrny. Ať už jde o kávu rozpustnou, či zrnkovou nebo čaj zelený, nebo černý, tohle mají bohužel všechny společné. Jak tedy zařídit, aby tyto skvrny zmizely a hrnky zase zářily, když kolikrát ani chemické čisticí prostředky z drogérie nefungují? Postačí vám pár levných a dostupných ingrediencí.

Mohlo by vás zajímat:  Bílá plíseň na substrátu ohrožuje rostlinu na životě. Včasný zásah ji dokáže zachránit

Citron skvrnu naleptá a půjde skvěle dolů

Pokud jste zapomněli hrnek od kávy doma či v kanceláři delší dobu, skvrna půjde umýt o to hůř. Co ale můžete použít, je citronová šťáva. Do hrnku s horkou vodou vymačkejte polovinu citronu a nechte několik desítek minut odstát. Citron, jelikož má v sobě kyselinu citronovou, naruší strukturu čajové usazeniny a půjde tak lépe dolů. Tento druh ovoce je také známý tím, že jeho šťáva obnovuje lesk. Váš hrnek pak zajisté znovu prokoukne.

Mohlo by vás zajímat:  Obávaní moli se mohou objevit kdykoli. Z kuchyně je vyženou odsvědčené přírodní metody
Zdroj obrázku: Freepik

Pasta z jedlé sody jako čistič na vše

Jedlá soda je v kuchyni a celkově v domácnosti takový malý zázrak. Nejenže zbavuje pachů či výborně pomáhá při pečení. Dokonce i odstraňuje skvrny. Stačí smíchat sodu a vodu, až z obou složek vznikne jemná pasta. Právě ta má mírně abrazivní charakter a pomůže tak s čištěním bez větší námahy. Nezapomeňte pak hrnek opláchnout a pečlivě vymýt.

Zubní pasta na houbičku místo na kartáček

Mnoho druhů zubních past v sobě obsahuje složky, které jako odstraňovače skvrn zaručeně fungují. Je tomu tak proto, aby ze zubů dokázaly odstranit stopy po červeném víně, cigaretách, nebo právě kávě či čaji. Zkuste pastu na problematické místo natřít a nechat nějakou dobu působit. Poté hrnek umyjte a vyleštěte. Výhodou pasty je i to, že porcelán nepoškodí, jelikož je vyráběna s ohledem na lidskou sklovinu.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/tips/how-to-remove-coffee-stains-from-mugs/
Přidat na Seznam.cz