Close Up Man Lifted Mattress Look Bed Frame

Když se z postele stane hrozba. Matraci je nutné pravidelně čistit, jinak hazardujeme se zdravím

Matrace na posteli, kde spíme každý den, je místem, kde se shromažďuje spousta nečistot a prachu. I když se zdá být matrace čistá, skrývá mnoho roztočů a bakterií. Ty mohou vést k vážným zdravotním problémům, jako jsou alergie, astma, kožní nebo respirační onemocnění. Matrace by proto měla být pravidelně čištěna, aby nám poskytovala zdravý spánek a odpočinek. Matraci nelze dát do pračky, proto nám musí pomoci jiné metody. Jak matraci efektivně a snadno vyčistit? 

Proč matraci pravidelně čistit?

Matrace je místo, kde trávíme spoustu času a na její čištění při pravidelném praní ložního prádla zapomínáme. To je velká chyba, protože se na ní hromadí nespočet prachu, nečistot, bakterií a roztočů. Takové nečistoty mohou mít významný dopad na naše zdraví. Roztoči napadnou naše plíce a způsobují alergie, astma a další respirační onemocnění. Kontaminovaná matrace je také rizikem pro kůži, na které mohou bakterie způsobit zánět. Mimo jiné se na matraci dostávají tekutiny v podobě lidského potu, vylitých nápojů či nehodou domácího mazlíčka. Existují však jednoduché způsoby, jak udržet matraci čistou a voňavou.

Mohlo by vás zajímat:  Nakrájený citron pomůže s psychickými problémy a zlepší spánek
Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyčistit matraci?

Matraci nemyjte velkým množstvím vody. Použijte 200 gramů jedlé sody, kyselinu citrónovou a olej z čajovníku. Nejprve je nutné matraci vysát, poté ji rovnoměrně posypat jedlou sodou a nechat ji 30 minut působit. Soda absorbuje roztoče, vlhkost a nepříjemné pachy. Po této době ji odstraňte pomocí vysavače nebo navlhčenou houbou. Na více znečištěné oblasti naneste kyselinu citrónovou, kterou po několika minutách omyjete houbičkou namočenou v teplé vodě. Nakonec osvěžte a dezinfikujte matraci pomocí oleje z čajovníku, který má antiseptický účinek. Stačí jej na matraci rozprášit. Nezapomeňte, že matrace by měla být vyčištěna alespoň jednou za dva měsíce.

Mohlo by vás zajímat:  Nikdo je v posteli nechce, ale vyhnat se nedají. Zatočte s roztoči nemilosrdně
Zdroj obrázku: Pixabay

Odstranění odolných skvrn

Osvědčená směs sody a oxidované vody může být použita pro větší a obtížně odstranitelné skvrny. Smíchejte 3 lžíce sody s 250 ml oxidované vody a kapkou prostředku na nádobí. Hotový roztok nalijte do láhve s rozprašovačem. Skvrnu s ní nastříkejte a lehce ji otírejte od krajů směrem ke středu. Zbytky sody odstraňte vysavačem.

Zdroj: https://embassycleaners.com/importance-mattress-cleaning/
Přidat na Seznam.cz