Kdo si koupí boty, přinese si domů i drobné kuličky. Kdo je vyhodí, dělá velkou chybu. Mají své užití v celé domácnosti

Kdo si koupí boty, přinese si domů i drobné kuličky. Kdo je vyhodí, dělá velkou chybu. Mají své užití v celé domácnosti

Koupili jste si boty, přinesli si je domů a zjistili, že jsou v krabici ještě drobné sáčky? Pokud jste je zkoušeli otevřít, rozsypalo se na vás mnoho velmi drobných kuliček. Jedná se o takzvaný silikagel, který je běžnou součástí nejenom krabic od bot, ale používá se i u jiných druhů zboží. Nejenom textilního. Využívá se všude tam, kde je vlhkost velkým nepřítelem. A toho můžete využít i ve vaší domácnosti.

Pro vaše šperky

Máte doma šperkovnici, do které ukládáte všechny své cennosti? Jistě pozorujete, že ačkoliv se o ně příkladně staráte, mohou šednout a vypadat zašle. Typické je to hlavně u stříbra. Důvodem je vzdušná vlhkost, která se drží i v samotné šperkovnici. Proto do ní pár sáčku se silikagelem vhoďte. Bude vlhkost pohlcovat a vaše šperky budou stále dokonalé.

Mohlo by vás zajímat:  Některá zařízení berou energii, i když jsou vypnutá. Účet za elektřinu tak může nepříjemně překvapit

U staršího pečiva

Pozor na fakt, že silikagel by přímo neměl přijít do kontaktu s potravinami. Pokud ale kuličky zůstanou ve svém sáčku, a ještě je zabalíte například do ubrousku nebo utěrky, uděláte vše potřebné. Potom je lze dát například do chlebníku, ale i do sáčku s vaším pečivem. Kuličky silikagelu se postarají o absorbování vlhka a vaše pečivo vydrží delší dobu v kvalitě, v jaké bylo, když jste ho kupovali. Primárně je toto doporučováno u pečiva sypaného solí, která se mnohdy kvůli vlhkosti rozpustí a pečivo působí mokvajícím dojmem.

Mohlo by vás zajímat:  Číslo na radiátoru udává rozsah teploty v místnosti. Pětka se nedoporučuje
Zdroj obrázku: Freepik

Do auta

Silikagel lze efektivně použít i v autě. Drobné sáčky z krabice od bot by však byly nedostatečné. Pro tyto účely je vhodné koupit si celé balení. A k čemu? Zvláště od podzimu do jara využijete vlastností drobných kuliček, které budou pohlcovat vlhkost a vás tak nebude trápit tolik nepříjemné zamlžování oken, které je s danými měsíci bohužel spojeno.

K elektronice

Utopili jste telefon, MP3 přehrávač, sluchátka, chytré hodinky nebo jinou drobnou elektroniku? Nechte ji vyschnout a pomozte si silikagelem. Kuličky pomohou natáhnout zbývající vlhkost a je velmi pravděpodobné, že zařízení bude po důkladném vyschnutí opět fungovat.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz