Každý typ podlahy vyžaduje jiný způsob čištění

Každý typ podlahy vyžaduje jiný způsob čištění

Není nic zarážejícího na tom, že v domácnosti budete mít v jednom pokoji plovoucí dřevěnou podlahu, v kuchyni a v koupelně dlažbu a na chodbě korek. Při úklidu je však třeba dodržet postup, který je vhodný pro konkrétní typ podlahy.

Čistota je půl zdraví

Mít čistou podlahu je základem úklidu v domácnosti. Na podlaze se totiž shromažďuje prach a nečistoty, které se při pohybu po ní víří. Máte-li doma více druhů podlah, nepoužívejte univerzální čisticí prostředek. V drogerii je možné koupit speciální prostředky na mytí různých podlahovin. Je dobré je mít doma v zásobě.

Mohlo by vás zajímat:  Citron rozzáří čistotou domácnost i bílé oblečení

Co patří na dřevěnou podlahu

Dřevěná podlaha patří mezi oblíbené typy. Je sice dražší, ale zase velmi dobře vypadá. Na péči je ale náročnější. Například si nerozumí s velkým množstvím vody. Ideální je na ni použít mop navlhčený do čisticího prostředku určeného na dřevo. Není dobré používat příliš hrubé prostředky. Dřevu prospěje impregnace, která ho zacelí a ochrání před případným mechanickým poškozením. Nakonec je dobré dřevěnou podlahu dosucha vytřít suchým a jemným hadrem.

Mohlo by vás zajímat:  O krásně čistou koupelnu je třeba pečovat, s několika triky to ale půjde snadno
Zdroj obrázku: Freepik

Jak udržovat laminátovou podlahu

Laminátová podlaha je alternativou té dřevěné. Na první pohled může vypadat podobně. Současné dekory laminátu věrně dřevo napodobují. Na čištění laminátu je možné použít roztok vody s octem v poměru 4 : 1.

Čistíme dlažbu

V koupelně či kuchyni bývá běžnou podlahovinou dlažbou. Je odolná vůči otěru i vlhkosti, proto je do těchto místností velmi praktická. Umývat ji lze s dostatkem vody s čisticím prostředkem, který klidně může být univerzální. Vždy je dobré vodu dobře vytřít, aby na mokré podlaze nikdo neuklouzl.

Mohlo by vás zajímat:  Čistá toaleta je vizitkou každého domova. Na kupované prostředky ale zapomeňte

Jak v čistotě udržovat korkovou podlahu

Korková podlaha vypadá zajímavě. Na čištění je náročnější, protože nesnese příliš vody. Hadr je třeba vždy používat dobře vyždímaný. Do vody lze přidat speciální prostředek. Nakonec je nutné korkovou podlahu přeleštit lešticím prostředkem.

Zdroj: https://www.carpetrentals.com/blog/different-kinds-of-floors/
Přidat na Seznam.cz