Čistá toaleta je základ každé domácnosti. S domácím šetrným prostředkem bude vždy dokonale umytá

Čistá toaleta je základ každé domácnosti. S domácím šetrným prostředkem bude vždy dokonale umytá

Jestli existuje místo, které by mělo být doma vždy čisté, je to toaleta. Téměř všechny čisticí prostředky na toaletu obsahují dráždivé chemikálie, proto byste je neměli používat, zvláště pokud máte děti. Kontakt s pokožkou může způsobit popáleniny a při styku s jinými povrchy a materiály může dojít k poškození.

Proč jsou chemické prostředky škodlivé?

Čisticí prostředky na toaletu většinou obsahují kyselinu a bělidlo, které dohromady tvoří jedovatý plyn. Obsahují také 10 až 50 procent kyseliny chlorovodíkové, která způsobuje podráždění horních dýchacích cest a poškození ledvin. Vůně přidávané do těchto produktů mohou způsobovat bolesti hlavy, alergické reakce, záněty dýchacích cest, a dokonce i hormonální poruchy.

Mohlo by vás zajímat:  Vodní kámen v rychlovarné konvici vyčistí kyselina citronová nebo jedlá soda
Zdroj obrázku: Freepik

Když už víte, jaké nebezpečí skrývají chemické čističe, je čas vyzkoušet některé přírodní a domácí alternativy. Přinášíme vám návod, jak si takový prostředek vyrobit. Budete potřebovat jen pár ingrediencí, a to:

  • půl šálku kukuřičného škrobu,
  • půl sklenice kyseliny citronové,
  • půl sklenice prášku do pečiva,
  • 25 kapek esenciálního oleje.

Jak postupovat?

Dále si připravte vodu a lahvičku s rozprašovačem, uzavíratelný sáček a nějaké formičky. Všechny ingredience (kromě esenciálního oleje) vložte do sáčku, zavřete jej a dobře protřepejte. Poté do něj nalijte trochu vody. Sáček opět uzavřete a začněte směs hníst. Měla by mít zhruba konzistenci těsta a držet tvar. Nakonec přidejte váš oblíbený esenciální olej a ještě jednou promíchejte.

Mohlo by vás zajímat:  Úklidové firmy znají metody, jak se vypořádat s tvrdohlavými nečistotami

Celou směs natlačte do formiček a nechte dva dny zaschnout. Po uplynutí této doby vytvořenou hmotu vyjměte a nechte ještě další dva nebo tři dny zaschnout. Skladujte v uzavíratelné nádobě. Použití k čištění toalety je velmi jednoduché. Stačí jeden kousek vhodit do toaletní mísy, kde okamžitě začne šumět. Když šumění přestane, vydrhněte mísu kartáčem a spláchněte. Takto si vyrobíte 100% přírodní prostředek bezpečný pro vás i pro životní prostředí.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/whiten-toilet-bowl-33255.html
Přidat na Seznam.cz