Každodenní činnosti usnadní jednoduché triky. Parkování, vaření nebo zatloukání hřebíků už nebudou problém

Každodenní činnosti usnadní jednoduché triky. Parkování, vaření nebo zatloukání hřebíků už nebudou problém

Zdají se vám činnosti jako přibíjení hřebíků do stejné vzdálenosti, odstraňování vodního kamene nebo ostření nůžek časově příliš náročné? Pak vám jistě přijdou vhod následující tipy a triky, které vám tyto a další každodenní aktivity výrazně ulehčí. Potřebovat nebudete téměř nic a ušetříte si spoustu času i nervů.

Rady pro parkování i vaření

Pokud máte malou garáž a bojíte se parkování auta, zavěste tenisový míček na provázek ke stropu k zadní stěně. Dobře si změřte, kam ho pověsíte. Při couvání pak ucítíte, že už jste na správném místě. Máte ve spíži sáčky s rýží, nudlemi nebo krupicí? Odřízněte hrdlo plastové lahve a umístěte ho na plastový sáček. Našroubujte uzávěr a bude snazší nejen skladování, ale i měření správného množství.

Mohlo by vás zajímat:  Repasovaný počítač jako rozumná volba pro běžnou domácnost? Jednoznačně!

Zavřeli jste si kuchařku při vaření nebo pečení, ale potřebujete si ještě něco ověřit, i když nemáte volné nebo čisté ruce? Kuchařku před vařením otevřete na příslušném místě a přicvakněte ramínkem na kalhoty. Zavěste ji pak na dobře viditelné místo. Pokud potřebujete rychle nabrousit nůžky, pomůže vám k tomu kousek alobalu. Stačí ho několikrát přestřihnout, s každým střihnutím budou ostřejší a ostřejší.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak odstranit vodní kámen nebo zatlouct hřebíky?

Pokud máte problém s vodním kamenem, který se vám usadil na koupelnové baterii nebo jiném chromovém povrchu, nezoufejte. Stačí vám půl citronu a trocha trpělivosti. Povrch otřete citronem a trochu ho přitom pomačkejte, aby s něj vytekla šťáva. Nechte šťávu působit pět minut, poté ji důkladně opláchnete studenou vodou a otřete do sucha.

Mohlo by vás zajímat:  Dřevěná terasa může roky sloužit a vypadat dobře. Povrch je důležité pravidelně ošetřovat

Zatloukání hřebíků není jednoduchá záležitost, zejména pokud musí být ve stejné vzdálenosti od sebe a vy nemáte po ruce metr. Na pomoc si vezměte hřeben na vlasy. Přiložte hřeben ke zdi, mezi jeho zuby vložte hřebík a zatlučte ho do zdi. Ochráníte své prsty a navíc se hřebík neohne. Pomocí zubů pak můžete odměřit správnou vzdálenost mezi jednotlivými hřebíky.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/16-ways-relieve-stress-anxiety
Přidat na Seznam.cz