Clean Terry Towels Wooden Chair With Brick Wall Background Copy Space

Každý je denně používá, ale málokdo zná rizika. Některé věci v domácnosti jsou líhní bakterií

Bakterie, teplo a vlhkost. To ovlivňuje čistotu ručníků, houbiček nebo ložního prádla. Tyto věci se mohou stát útočištěm mnoha bakterií, pokud je nebudeme pravidelně vyměňovat. Bakterie si tam nenápadné žijí, ale mohou nám způsobit mnohé zdravotní problémy.

Ručníky jsou ideálním místem pro bakterie

Jsou absorpční, často vlhké a teplé. Naše ruce mohou přenášet mikroby ze všeho, s čím přišly do kontaktu. Navíc ručníky bývají většinou v tmavých koupelnách bez přístupu vzduchu. Výzkumy ukázaly, že mohou obsahovat i takové bakterie, jako jsou bakterie E.coli. Mnoho lidí si ruce nemyje důkladně a následně vtírá nečistoty do ručníků. Všechny typy ručníků je třeba prát asi po dvou dnech používání, zejména jsou-li v domě malé děti.

Mohlo by vás zajímat:  Čisticí prostředky je vhodné volit s ohledem na životní prostředí

Naše postele jsou plné bakterií a odumřelých kožních buněk. Laboratorní testy ukázaly, že po týdnu používání může být na povlečení na polštáři 17 000krát více bakterií než na záchodové desce. Ložní prádlo se může stát živnou půdou pro roztoče, a dokonce i plísně. Proto je důležité starat se o jejich čistotu. Odborníci doporučují měnit ložní prádlo alespoň jednou za dva týdny. Častěji by je měli měnit lidé s astmatem a alergiemi.

Zdroj obrázku: Pixabay

Dávejte si pozor na zubní kartáček

Doporučuje se skladovat zubní kartáček co nejdále od toalety. Po každém použití by se kartáček měl důkladně umýt. Vzhledem k tomu, že bakterie mají rády vlhké prostředí, měly by být udržovány co nejsušší. Americká zubní asociace doporučuje vyměnit zubní kartáček po třech nebo čtyřech měsících nebo i dříve, pokud se jeho štětiny opotřebovaly. Kartáček vyměňujte i po každé nemoci. Mohly by na ní zůstat bakterie a nemoc by se tak mohla brzy vrátit.

Mohlo by vás zajímat:  Ubrus vyžaduje během praní speciální péči. Skvrny zmizí a bude stále jako nový

Houba na mytí nádobí je schopna pojmout až 54 miliard bakterií. Kromě toho jsou vlhké, vzdušné a naplněné zbytky potravin, což z nich činí ideální místo pro život bakterií. Houbu držte mimo syrové maso a vyměňujte ji každý týden. Bakterie se drží i v houbičkách na mytí těla. Někteří odborníci radí je přestat používat.

Zdroj: https://bestlifeonline.com/things-you-should-clean-every-day/
Přidat na Seznam.cz