Pavement 3147099 1920

Čisté dlažební kostky jsou vizitkou každého domu. Péče o ně je přitom směšně jednoduchá

Dlažební kostky mohou být tím prvním, čeho si návštěvníci vašeho domova všimnou. Pokud se o ně budete správně starat, budou nejen hezké, ale také budou dlouhé roky vypadat jako nové. Základem není jen samotné čištění, ale také pravidelná impregnace, která zamezí tomu, že se na kostkách budou usazovat nečistoty. Mastné skvrny od oleje se dají odstranit velmi těžce, ale nemusíte investovat do drahých přípravků.

Nečistoty odstraňujte průběžně

Nečistoty na dlaždicích musíte odstraňovat průběžně, protože jinak se budou kumulovat a nezbyde vám než je úplně vyměnit. Od motorového oleje nebo grilovacího tuku je budete těžko čistit. Čím dříve si skvrn všimneme, tím snazší bude se jich zbavit. Kostky čistěte alespoň třikrát během sezony. Během jarních měsíců je to jasné, po zimě je potřeba upravit celou zahradu i její okolí.

Mohlo by vás zajímat:  Vlhkost a zápach ve skříních eliminuje stelivo pro kočky

Nízké teploty, led nebo sníh mohou ovlivnit stav kostek. Práce pak pokračují i v létě, kdy je nutné kostky oživit a také ochránit před podzimními nízkými teplotami. Kde ale začít? Rozhodně se vyplatí nejdříve propočítat, kolik chcete do dlažebních kostek investovat, a zjistěte si také, jak o ně budete pečovat.

Zdroj obrázku: Pixabay

Úklid začíná zametením listí

Dlažební kostky je potřeba nejdříve zamést, poté je vyčistit od okvětních plátků, písku nebo prachu. Takto připravené kostky budou připravené na následující kroky. Pokud si chcete práci ulehčit, použijte horkou vodu. Nejlepší bude použít tlakovou myčku, protože se nečistoty snadno opláchnou. Navíc si myčka poradí také s mastnými skvrnami. Vodu ale můžete smíchat s domácími prostředky.

Mohlo by vás zajímat:  Tableta z domácí lékárničky zachrání rostliny před nemocemi i plísní. Stačí vhodit do vody a čekat

Ocet se dá použít nejen v domácnosti, ale také venku. Je to levný a účinný prostředek, který zamezí tomu, že se budou nečistoty držet na kostkách. Jedlou sodou zase odstraníte odolné skvrny. Smíchejte ho s vodou a naneste na problematická místa. Nechte několik minut působit a nakonec dlaždice opláchněte studenou vodou.

Zdroj: https://www.pavingexpert.com/maintain_02
Přidat na Seznam.cz