Každý by měl mít doma zásobu prášku do pečiva. Hodí se totiž nejen v kuchyni

Každý by měl mít doma zásobu prášku do pečiva. Hodí se totiž nejen v kuchyni

Pokud prášek do pečiva nepoužíváte na pečení, ať už z jakéhokoliv důvodu, i tak je dobré mít několik balíčků doma. Můžete je totiž využít na jiné věci, než je pečení nebo vaření. Pomocí pečicího prášku můžete například vybělit prádlo nebo vyčistit spoje.

Prášek do pečiva funguje jako bělidlo na oblečení

Záclony, ubrusy, bavlněná trika nebo i spodní prádlo můžete vyprat v prášku do pečiva. Stačí ho smíchat s pracím prostředkem, ať se jedná o sypký prášek, nebo gel. Směs odstraní žluté skvrny, mastnotu i další usazeniny na látkách. Dokonce umí tato kombinace změkčit vodu, což znamená, že ušetříte za prací prášek, protože ho budete potřebovat asi jen 2/3 z obvyklého množství.

Na hrubou stranu houbičky můžete nanést trochu prášku do pečiva a vydrhnout všechna zašlá místa. Pokud se ale nechcete zdržovat drhnutím, můžete si připravit směs z prášku na pečiva, octa a takto ji nanést na klouby. Nechte hodinu působit, poté opláchněte vodou a otřete do sucha. Prášek umí takto rozpustit nečistoty nebo vybělí zabarvené dlaždice či jiné zařízení. Kombinace prášku do pečiva a octa pomůže také při čištění toalety a spár kolem vany.

Mohlo by vás zajímat:  Prošlé léky patří k likvidaci, riziko možných nežádoucích účinků se nevyplatí pokoušet
Zdroj obrázku: Freepik

Prášek do pečiva odpudí mravence a také pomůže absorbovat pachy

Prášek do pečiva bude dobře fungovat také jak osvěžovač vzduchu. Můžete ho nasypat do misky a vložit například na místo, kde máte ryby, česnek nebo cibuli. Nasypat ho můžete také do odpadu, kde se často vyskytují nepříjemné pachy. A hodit ho můžete také do toalety, protože i tam jsou pachy, které se usazují a působí nepříjemnosti.

Směs prášku do pečiva a moučkového cukru vyžene mravence odevšad, kde nemají co pohledávat. Nasypte ji po cestičkách, kudy mravenci chodí. Ti si tuto lahůdku odnesou do svého hnízda, kde ji snědí a to je zahubí. Do směsi můžete přidat suché droždí, které pro mravence také znamená smrt. Kvasinky tak pomohou zbavit se tohoto nepříjemného hosta.

Zdroj: https://experthometips.com/uses-for-baking-soda
Přidat na Seznam.cz