S chlupy domácích mazlíčků si poradí vysavač, pračka i gumová rukavice

S chlupy domácích mazlíčků si poradí vysavač, pračka i gumová rukavice

Kočky jsou úžasnými domácími mazlíčky a společnicemi, které chovatelé milují. Co si ale budeme namlouvat, problémem je jejich línání. Chlupy se objevují po celé domácnosti, na oblečení, na textiliích nebo na čalounění. Jakým způsobem se mohou snadno odstranit? Zkušenosti jiných chovatelů pomohou udržet domácnost neustále čistou. Jaké triky jsou k nezaplacení?

Chlupy jako nepřátelé praček

Největší problém chovatelů koček? Rozhodně chlupy, které se zadírají do čalounění, ale mohou ucpat také filtr u pračky nebo vysavače. Z toho důvodu se musí filtry pravidelně čistit, aby nedošlo k znehodnocení spotřebičů. Některá plemena jsou na línání více náročná, jedná se zejména o ta s dlouhou srstí, naopak bezsrstá nebo orientální nechlupatá takřka vůbec. A jak se zbavit kočičích chlupů v domácnosti?

Mohlo by vás zajímat:  Bez ředkvičky by jarní jídelníček nebyl úplný. Vynikající je nejen na šťavnatou svačinku
Zdroj obrázku: Freepik

Turbokartáč i obyčejná latexová rukavice

Jak nejúčinněji vyčistit koberce? Samozřejmě pomocí kvalitního vysavače s turbokartáčem, pomocí kterého se odstraní největší množství chlupů. Bohužel pomocí vysávání se neodstraní všechny, musí tedy přijít na řadu gumová nebo latexová rukavice, kterou se očistí čalounění na pohovce nebo na křeslech. Další možností je namočit hadřík do vody nebo do aviváže a jemným přejížděním čalounění zbavit chlupů a oživit textilní vlákna.

Na oblečení pomocí octa

A jak se zbavit množství chlupů z oblečení? Před odchodem z domu se může použít pro dočištění látky klasický váleček s lepivými papíry, které se po zašpinění odtrhnou. Zbavit chlupů lze textil ale už při samotném praní. Do přihrádky na prací prášek se přidá půl hrnku octa a prádlo se vypere běžným způsobem. Po skončení pracího cyklu se nesmí zapomenout odstranit chomáče z bubnu i z filtru, který se nachází ve spodní části spotřebiče. Samozřejmě pomůže též pravidelné mytí a pročesávání kočky, aby se zbavila padajících chlupů.

Zdroj: https://www.mollymaid.co.uk/franchise/2020/10/08/10-easy-ways-to-get-rid-of-pet-hair-in-your-home/
Přidat na Seznam.cz