Koberec Skvrna3

Kávu milujeme všichni, skvrny od ní už však ne. Zatočí s nimi známé prostředky

Káva je vynikající a mnoho z nás si bez ní nedokáže představit jediné ráno. Skvrny od kávy ovšem nepotěší nikoho z nás. Jsou velmi nehezké, viditelné a jejich odstranění je těžké. Co dělat, když na šatech, ubrusu nebo koberci zůstanou stopy po vašem oblíbeném horkém nápoji? Jednat musíte okamžitě, než skvrny zaschnou a natáhnou se hluboko do látky.

Nejrychlejším pomocníkem je ocet

Máte ve své kuchyni lihový ocet? Skvělé! Můžeme s jistotou říci, že jste zachráněni. Stačí, když z něj během chvilky vytvoříte účinnou pastu, která si poradí i se skvrnami od kávy, které na látce obvykle zůstávají. Anebo můžete jednoduše použít samotný ocet. Smíchejte jednu čajovou lžičku octu s litrem vody. Do směsi namočte houbu a nechte ocet vsáknout do látky. Poté oblečení nebo ubrus vyperte jako obvykle.

Mohlo by vás zajímat:  Oblak černých mušek vyděsí každého pěstitele pokojových rostlin. Skutečná hrozba se však skrývá pod zemí
Zdroj obrázku: Freepik

Druhou možností je smíchat ocet s práškem na prádlo. Získáte čisticí pastu, kterou naneste na tkaninu a necháte 5 minut působit. Poté pomocí zubního kartáčku pastu opatrně rozetřete po skvrně. Látky opláchněte v čisté vodě a vyperte jako obvykle. Pokud to napoprvé nezabere, opakujte tento proces ještě jednou. Uvidíte, že vaše oblečení, ubrus i koberec budou opět nádherně čisté.

Použít můžete také jedlou sodu nebo vejce

Nemáte-li doma ocet, spolehněte se na použití jedlé sody. Posypte postižené místo trochou tohoto přírodního čisticího prostředku a měkkým vlhkým hadříkem ho vmasírujte do látky. Po několika minutách skvrna zaručeně zmizí. Po použití jedlé sody musíte tkaninu vyprat v pracím prášku jako obvykle na program a teplotu, na kterou je látka určena.

Mohlo by vás zajímat:  I smažená jídla lze připravit zdravěji. Klíč je ve správné volbě tuku
Zdroj obrázku: Freepik

Žloutky vám mohou také s touto nepříjemností pomoci, i když to může znít podivně. Rozšlehejte žloutek, přidejte pár kapek alkoholu a trochu teplé vody. Pomocí houbičky nebo měkkého hadříku tuto směs naneste na špinavé místo. Nechte ji pár minut působit a poté důkladně opláchněte ve studené vodě. Poté musíte předmět ještě vyprat klasickým způsobem.

Zdroj: https://www.thespruce.com/remove-coffee-stains-from-clothing-1901014
Přidat na Seznam.cz