Pouze dokonale čistá pračka vypere oblečení dobře. Nejúčinnější prostředek najdeme v každé kuchyni

Pouze dokonale čistá pračka vypere oblečení dobře. Nejúčinnější prostředek najdeme v každé kuchyni

O pračku, stejně jako o ostatní každodenní spotřebiče, je zapotřebí se řádně starat. Důvod je naprosto jednoduchý. Při správné a pravidelné péči získáte spotřebič, který bude správně fungovat, a prodloužíte jeho životnost. A to nemluvíme o nepříjemném zápachu, který budete cítit z pračky, když se o ni nebudete starat. Poradíme vám, jak ji správně vyčistit a odstranit veškeré nečistoty. Nebudete k tomu přitom potřebovat žádné chemické prostředky, ale jen přírodní suroviny.

Kyselina citronová a ocet

Kombinace kyseliny citronové a octa je klasická a velmi účinná při čištění prakticky každého povrchu v domácnosti. Pračka není žádnou výjimkou. Do prázdného bubnu nalijte dva litry octa, přidejte do něj dvě balení kyseliny citronové a poté nastavte prací cyklus na maximální teplotu. Pokud chcete pračku odvápnit, skvěle bude fungovat použití 2 sklenic octa do dávkovače pracího prostředku. Přidejte do něj dvě balení kyseliny citronové a opět nastavte plný program na maximální teplotu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlou sodu ničím nenahradíte

Nemáte-li doma kyselinu citronovou, což se může snadno stát, použijte jedlou sodu. Nasypejte 3/4 šálku jedlé sody do dávkovače na prací prostředek a ocet do bubnu jako u předchozí metody. Pračku nastavte na 90 stupňů Celsia a vyperte na plný program. Díky této jednoduché, ale velmi účinné metodě se zbavíte nejen nečistot, ale také nepříjemných pachů, které se mohou po nějaké době ve spotřebiči objevit po mnoha praních.

Mohlo by vás zajímat:  Náhrobky našich blízkých si zaslouží pravidelnou péči. Každý materiál ale potřebuje jiný způsob

Pravidla čisté a voňavé pračky

Kromě samotného čištění bubnu je důležité také nezapomínat na filtr. Ten stačí opatrně vyndat, vypláchnout, nechat osušit a poté opět vložit zpět. Většinou se tam nacházejí vlasy a zbytky vypraného prádla, které ztěžují spotřebiči jeho funkčnost. Stejně tak byste neměli nechávat oděvy dlouho uvnitř pračky, jinak bude zapáchat celá koupelna i samotné oblečení. Ze stejného důvodu byste neměli nechávat dvířka úplně zavřená, ale pouze je trochu přivřít. Jedině tak bude moci buben důkladně vyschnout.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/how-to-clean-washing-machine-with-vinegar
Přidat na Seznam.cz