Jednoduché triky usnadní každodenní vaření. Ušetřený čas můžete věnovat něčemu příjemnějšímu

Jednoduché triky usnadní každodenní vaření. Ušetřený čas můžete věnovat něčemu příjemnějšímu

Někdo tráví v kuchyni opravdu mnoho hodin, i když vlastně ani nechce. Příprava pokrmů je někdy náročná činnost, zvlášť pokud máte velkou rodinu a musíte nakrmit několik hladových krků. I v kuchyni si ale můžete pomoci některými triky, které ušetří čas, a vy tak můžete mít chvilku i na své koníčky a rodinu.

Ušetříte čas při vaření i pečení

Jednoduché triky ušetří mnoho času v kuchyni. Některé metody už možná znáte i používáte, jiné budou pro vás nové. Můžete například oloupat několik vajíček natvrdo najednou. Jak? Horká vejce slijte, zatřeste s nimi a pod studenou vodou je snadno skořápek zbavíte. Stejným způsobem můžete oloupat také česnek.

Mohlo by vás zajímat:  Pes je ten nejlepší parťák do nepohody. Zažene chmury a udrží nás fit

Jednoduchým způsobem můžete pomocí nože vyndat pecku z avokáda. Milovníci tohoto ovoce budou nadšení. Stačí jen nůž zaseknout do pecky a tu vyndat. Jen dávejte pozor, abyste se omylem neřízli do ruky. Zajímavým zjištěním je fakt, že pokud přidáte jedlou sodu ke smažené cibulce, bude mnohem rychleji hotová. A ani nepoznáte, že jste přidali další přísadu.

Zdroj obrázku: Freepik

Vadí vám, jak se sýr při strouhání lepí na struhadlo? Stačí jedna surovina a bude po problému

Když strouháte sýr, tak určitě víte, že se většina z něj přilepí na struhadlo. Pokud samotné struhadlo potřete olejem, sýr se bude mnohem méně lepit a vy budete mít rychleji nastrouháno, protože sýru nespotřebujete tolik. Pokud doma chcete nakrájet jablka na krásné měsíčky bez jádřince, můžete tento nástroj použít také na brambory. Místo složitého krájení tak budete mít raz dva hotovo.

Mohlo by vás zajímat:  Souboj mezi balenou a kohoutkovou vodou pokračuje. Sečetli jsme všechna pro i proti

Zkoušeli jste někdy vložit kukuřičný klas do mikrovlnky? Pokud ne, je nejvyšší čas. Kukuřice z něj následně vyjede sama a navíc si ji můžete snadno okrájet. Jestli milujete malá cherry rajčata, určitě vás potěší trik, díky kterému jich nakrájíte několik najednou. Stačí je vložit mezi dvě víčka.

Zdroj: https://www.womanandhome.com/food/recipes/31-ways-to-make-your-life-easier-in-the-kitchen-97676/
Přidat na Seznam.cz