Zázrak mezi bylinnými čaji: chryzantéma funguje lépe než drahé doplňky stravy

Zázrak mezi bylinnými čaji: chryzantéma funguje lépe než drahé doplňky stravy

Voňavý chryzantémový čaj má velké množství zdraví prospěšných vlastností. Je velmi aromatický a má krásnou zlatou barvu. Dokáže pomoci s různými chorobami nebo zdravotními problémy. Zlepšuje imunitní systém, posiluje zrak a zklidňuje napjaté nervy.

Zpomalené stárnutí

Vitamín A obsažený v chryzantémovém čaji je silným antioxidantem, eliminuje oxidační stres a zabraňuje poškození buněk v celém těle. Nápoj má příznivý vliv na pokožku. Při lokální aplikaci rozjasňuje zbarvení pokožky, zklidňuje podráždění, zarudnutí a chronická onemocnění, jako jsou ekzémy nebo psoriáza. Pomáhá také snižovat příznaky stárnutí, jako jsou vrásky nebo skvrny na pokožce.

Mohlo by vás zajímat:  Zahradní bazény obsahují větší množství mikrobů než veřejná koupaliště

Kyselina listová, cholin, niacin a riboflavin obsažené v chryzantémovém čaji jsou nezbytné pro normální fungování těla, správný metabolismus, produkci a udržování adekvátních hladin hormonů a působení neurotransmiterů. Téměř každý si spojuje šálek čaje s odpočinkem a relaxací po dlouhém dni. Nápoj vyrobený z chryzantémy bude pro tento účel jistě fungovat skvěle. Nejenže sníží krevní tlak, ale zároveň sníží zánět a díky antioxidantům a minerálům pomůže eliminovat zbytečný stres a regulovat hladinu hormonů v krvi.

Zdroj obrázku: Freepik

Protizánětlivé vlastnosti

Chryzantémový čaj je vynikajícím prostředkem ke snížení otoku hrdla, zmírnění problémů s dýchacími cestami a zánětu. Proto se pití doporučuje lidem, kteří bojují s nachlazením a chřipkou, zarudnutím a svěděním očí, a dokonce i bolestmi hlavy. Obsažené vitamíny C a A a minerály jako hořčík, vápník a draslík jsou nezbytné pro správné fungování imunitního systému.

Mohlo by vás zajímat:  Poznejte zázračné účinky řebříčku. Bylinná koupel uklidní, tinktura zažene zdravotní obtíže

Kromě toho vitamín C stimuluje tvorbu bílých krvinek a působí jako antioxidant chránící před účinky volných radikálů. Nestává se často, abyste slyšeli o čaji, který ovlivňuje zdraví a zlepšuje minerální hustotu kostí a zabraňuje osteoporóze, ale v tomto ohledu vyniká také chryzantémový nápoj – díky vysokému obsahu minerálů.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-chrysanthemum-tea
Přidat na Seznam.cz