Kočka je nejenom domácí mazlíček. Pro tyhle benefity by si ji měl pořídit i ten, co zvířata nevyhledává. Zlepší mu život

Kočka je nejenom domácí mazlíček. Pro tyhle benefity by si ji měl pořídit i ten, co zvířata nevyhledává. Zlepší mu život

Pokud bychom sestavovali žebříček populárních domácích mazlíčků, je téměř stoprocentně jisté, že se na prvních pozicích bude nacházet pes, křeček, morče, zakrslý králík a pochopitelně také kočka. Ta není jenom zvířátkem, se kterým se můžeme mazlit. Může být také skvělým pomocníkem ve chvíli, kdy potřebujeme zvládnout těžké chvíle. Jaké jsou benefity toho, že doma máme kočku?

Je to člen domácnosti

Není nic horšího než samota. Pokud zbytek rodiny odjede pryč a my toužíme po pozornosti, je kočka skvělým společníkem. Sice si s ní nemůžeme povídat, ale můžeme si s ní hrát. Řada koček je trpělivých, hravých a mazlivých. Pokud toužíme po společnosti a žádný člověk není na blízku, stane se kočka velmi dobrou náhradou, a proto je brána jako člen domácnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Připravte se na delší cesty s mazlíčky dopředu a myslete na jejich pohodlí a bezpečí

Když chceme samotu

Mnohdy se dostaneme do situace, kdy nevyhledáváme kontakt a chceme být sami. V tuto chvíli ničemu nevadí, že máme doma kočku. Na rozdíl od psů kočky nevyžadují nijak moc pozornost a dokážou se zabavit zcela sami. Dlouhé hodiny tak můžeme být pouze ve svých myšlenkách, zcela sami a o kočce doslova ani nevíme.

Zdroj obrázku: Freepik

Ideální psycholog

Není nic výjimečného, že se v psychologické péči mnohdy používají zvířata. Jak u dospělých, tak i dětí. To je také důvodem, proč mít doma kočku. Společníka, se kterým lze mít příjemné pouto. Kočka dokáže svým tulením zlepšit den i podpořit celkovou psychickou kondici a dodat ztracenou energii po náročném dni. Stačí pár minut na gauči s kočkou a člověk bude jako vyměněný.

Mohlo by vás zajímat:  Vonné svíčky patří mezi oblíbené doplňky. Je třeba vybírat je dobře

Nenáročné zvíře

Stačí jednou za čas vyčistit kočičí záchod, zajistit dostatek jídla a pití a tím základní péče o kočku v podstatě končí. Ano, jsou samozřejmě i další věci, ale na rozdíl od psa není třeba chodit kočku venčit, stejně jako ji často není nutné držet uvázanou na konkrétním místě. Kočka bývá sama o sobě nenáročným, samostatným zvířetem, což je další důležitý benefit.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz