Still Life Cozy House With Toys

Jednoduché tipy, které udrží váš domov v teple

Ceny za energie neustále stoupají a venkovní teploty se pomalu blíží mrazům. Je mnoho způsobů, jak si udržet teplo v bytě a ušetřit na topení. Tentokrát se zaměříme na rolety a závěsy, které nejenže obohatí váš byt esteticky, ale dokážou vám i udržet peníze v peněžence.

Těsná okna jsou nezbytná

Stav vašich oken byste měli zkontrolovat ještě před tím, než se definitivně zahájí topná sezóna. Pomocí obyčejného papíru zjistíte, jak dobře přiléhají těsnění na oknech. Papír přivřete na různých místech vašeho okna, a pokud se vám ho podaří vytáhnout i když je okno pevně zavřeno je nutné provést potřebnou údržbu. Pokud jsou vaše okna dokonale utěsněna, můžete se pustit do výběru kvalitních žaluzií a rolet.

Mohlo by vás zajímat:  Nejkrásnější čističky vzduchu jsou ty zelené. Tyto rostliny spojí estetiku s užitkem

Kromě toho, že nás rolety a závěsy chrání před sluncem nebo nočním osvětlením, jsou také důležitým spojencem v boji proti ochlazování našich bytů. Každá vrstva, kterou přidáte na vaše okna, vám zabrání zbytečnému úniku tepla. Efektivní instalace vytápění je jedna věc, ale v podzimní a zimní sezóně se vyplatí postarat se o každý detail.

young-woman-cozy-armchair-plaid-sitting-by-fireplace-with-domestic-cat-drinking-tea-home
Zdroj obrázku: Freepik

Co dělat, aby bylo v bytě teplo

Závěsy se osvědčí hlavně v bytech s velkými a vysokými okny. Je však třeba dbát na to, aby závěsy nezakrývaly radiátory a nepřekážely jim v šíření tepla. Pokud máte doma starší okna, která mají horší izolační vlastnosti, oceníte funkci závěsů o to víc. Dodatečnou bariérou, která zabrání úniku tepla skrz okna, mohou být také květináče nebo jiné předměty.

Mohlo by vás zajímat:  Stainless Europe radí, jak vyzdobit prostor pomocí nerezu

Podzim a zima nejsou jen o zamračeném počasí. Vždy když je venku slunečno, měli byste toho využít a odkrýt vaše okna. Otevřete žaluzie, rolety i závěsy a dopřejte si co nejvíce slunečních paprsků, které místnosti přirozeně prohřejí a navíc vám dodají dobrou náladu.

Zdroj: https://www.bhg.com/news/winter-hacks-to-warm-your-house/
Přidat na Seznam.cz