Epipremnum potřebuje dostatek vody a slunce. Pak budou jeho listy vždy ozdobou interiéru

Epipremnum potřebuje dostatek vody a slunce. Pak budou jeho listy vždy ozdobou interiéru

Epipremnum je mimořádně populární popínavá rostlina. V bytech se objevuje stále častěji, a to nejen kvůli svým dekorativním vlastnostem. I když je tato rostlina poměrně nenáročná, někdy se její stav může začít velmi rychle zhoršovat. Krásné velké listy začnou žloutnout, nebo při nejhorším opadávat.

Velké listy díky správné péči

Krásná a zdravá rostlina dokáže ozářit každý interiér díky velkým, masitým a lesklým listům. Dodá každé místnosti nádech zelené svěžesti. Listy rostliny jsou však prvními ukazateli, že něco není v pořádku. Každý milovník epipremna ví, že listy jsou ukazateli zdraví rostliny a mohou dokonale naznačovat, zda rostlina potřebuje vodu nebo slunce.

Má-li rostlina malé listy a příliš daleko od sebe, je to jasné znamení, že rostlina je na příliš tmavém místě. Listy mohou být také méně zabarvené, tenčí a stonky jsou nepřirozeně ohnuté. Vše, co musíte udělat, je přesunout květináč na světlejší místo. Díky tomu bude rostlina více vyživená a můžete se brzy těšit na velké listy. Dávejte však pozor, aby rostlina nebyla na přímém slunci, to by mohlo listy spálit.

Mohlo by vás zajímat:  Po vytažení z pokožky je nutné klíště dobře zlikvidovat
Zdroj obrázku: Freepik

Kropení epipremna

Epipremnum miluje úrodnou, dobře odvzdušněnou půdu. Stojí za to rostlinu přesadit jednou za 2 nebo 3 roky a také změnit velikost květináče, pokud je to nutné. Nejlepší je to udělat na jaře a nezapomeňte na správnou drenáž. Epipremnum byste měli zalévat pravidelně, ale střídmě. Substrát nesmí nikdy úplně vyschnout.

Tato rostlina má ráda, když ji každé 2 nebo 3 dny postříkáte vodou. To dokáže velmi ovlivnit barvu listů. Díky tomu budou lépe vyživené a nezačnou hnědnout. Rostlinu je také dobré systematicky hnojit, a to od jara do začátku podzimu. Za tímto účelem stojí za to sáhnout po hnojivu, které je určeno pro rostliny s ozdobnými listy.

Zdroj: https://www.thejunglecollective.com.au/pothos-devils-ivy-plant-care-tips/
Přidat na Seznam.cz