Díky jedinému triku sklízí zkušení zahradníci rok co rok bohatou úrodu paprik

Paprika je celkem nenáročná rostlina na pěstování a zahrádkáři v Česku ji milují. V letních měsících se není třeba spoléhat na nabídku obchodů, ale můžeme si ji vypěstovat i doma. Je však třeba dbát na to, aby měla rostlina správný přísun živin. Ptáte se, čím tedy papriky hnojit? Snadno si můžete doma připravit hnojivo z cibulových slupek, které podpoří a zlepší vaši úrodu.

Proč je hnojivo z cibulových slupek skvělé?

Cibuli k vaření využíváme téměř denně a i malé množství dokáže podpořit chuť pokrmů a udělat z nich to pravé. Oloupáním cibule však vzniká poměrně dost odpadu, který nejčastěji končí v koši. Nicméně tento odpad se dá efektivně využít. V cibulových slupkách je velké množství antioxidantů, železa, vápníku, hořčíku, mědi, selenu a chromu. Tedy vše, co rostlina pro svůj zdravý růst vyžaduje. Navíc mají antibakteriální vlastnosti a rostliny paprik chrání před chorobami a škůdci.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak takové hnojivo připravit?

Pro přípravu hnojiva můžete využít slupky z jakékoli cibule, ať už červené, či bílé. Hnojivo je velmi účinné, takže nám pro začátek budou stačit slupky ze tří nebo čtyř cibulí, které vložíme do nádoby se vzduchotěsným uzávěrem a zalijeme litrem horké, ale ne vroucí vody. Nádobu uzavřeme a přes noc odložíme na chladné a temné místo. Poté obsah nádoby přefiltrujeme, abychom oddělili slupky od kapaliny. Přefiltrovaný roztok si uložíme a rostliny paprik s ním jednou týdně zalijeme.

Verze hnojiva pro pokročilé zahrádkáře

Všechny skvělé vlastnosti cibule ještě navíc podpoříme dřevěným popelem, který je skvělou alternativou kupovaných minerálních hnojiv. Často se využívá i na záhonech pro rostliny, které mají rády spíše zásadité prostředí. Velmi účinné je však i v případě pěstování zeleniny a pomáhá k získání bohaté úrody. Postupujeme stejně jako v přípravě hnojiva z cibulových slupek a po přefiltrování kapaliny navíc přidáme tři lžíce dřevěného popela. Takovým hnojivem rostlinky zaléváme jednou za deset dní.

Zdroj: https://gardenlux-en.designluxpro.com/sad-i-ogorod/udobrenie/kak-podkormit-lukovoy-sheluhoy-rasteniya-i-tsvety-polza-pravila-primeneniya.html
Přidat na Seznam.cz