Jak výhodné je pojištění domácnosti?

Šetříte si na něj třeba i několik let. Snažíte se ho udržovat a zdokonalovat, aby vypadal perfektně. Stačí ale třeba jen několik minut a vaše snaha je ta tam. Vše je zničeno. Řeč je o vybavení vašeho interiéru. Opravdu stačí třeba jen několik minut a nábytek, spotřebiče a další vaše věci budou nenávratně zničeny živelní pohromou, přepětím v síti či při jiných neočekávaných událostech. Škodu může způsobit také soused, vandal, zloděj i vy sami. Bránit se můžete jediným způsobem – sjednejte si pojištění domácnosti. Proč, kde a za kolik?

Jistota finanční kompenzace

Pojištění domácnosti je pro vás jistotou, že od pojišťovny dostanete finanční kompenzaci ve chvíli, kdy dojde k poničení, úplnému zničení nebo odcizení vašich věcí. Vedle tohoto typu pojistky existuje ještě pojištění nemovitosti (více o něm zde) a také pojištění majetku. Pojištění majetku funguje jako kombinace pojištění nemovitosti a domácnosti.

Pojištěná domácnost by měla být samozřejmá pro každého majitele domu nebo bytu. Vztahuje se totiž na jeho vybavení – tj. na věci movité. Do pojistného krytí spadá například nábytek, spotřebiče, vybavení koupelny a kuchyně, dáte také domácí a drobná zvířata (nesmí být chována k výdělečným účelům), jízdní kola a další věci. Pojistka se vztahuje také na peníze a cennosti, které máte doma. Pojištění vašeho bydlení rozhodně nepodceňujte, není jiná možnost, jak se bránit!

Mohlo by vás zajímat:  Domácí sauna poskytne dokonalou relaxaci v pohodlí domova a podpoří naše zdraví

Individuální nízká cena

Cena za pojištění se stanovuje individuálně. Rozhodující je velikost obytné plochy a také maximální suma, na kterou chcete domácnost pojistit. Například za domácnost o obytné ploše 80m2 a pojistné částce 1 000 000 Kč, zaplatíte roční pojistné pouhých 1955 Kč. Částku, na kterou chcete domácnost pojistit, si volíte sami. Díky příznivé ceně a vstřícným podmínkám je v současné době hodně populární produkt Bezpečný domov. Pojistku si sjednalo už více než 11 000 klientů. Dá se jednoduše vyřídit přes internet.

Jestliže pojištění ještě nemáte, neotálejte s jeho vyřízením. Nikdy nevíte, co se může stát a je určitě výhodnější, když se připravíte. Před podpisem smlouvy si vždy důkladně přečtěte pojistné podmínky pro pojištění domácnosti. Musíte mít jasno v tom, na co vše se pojistka vztahuje.

Přidat na Seznam.cz