Construction 4038985 1920

4 zásadní pravidla, jak vybrat kvalitní stavební společnost

Čeká vás stavba rodinného domu? Rozhodli jste se, že stavební práce přenecháte profesionálům, a tak právě teď trávíte svůj volný čas hledáním stavební firmy? Nabídka stavebních společností je velmi široká. To je určitě dobrá zpráva, máte z čeho vybírat. Jenže, jak poznat firmu, na kterou se budete moct ve všem spolehnout? Pokud si nevíte rady, nezoufejte. V našem článku se dozvíte, jak si vybrat kvalitní stavební firmu hned napoprvé.

Vysněný domov vám amatéři nepostaví

Pokud o stavebnictví nevíte zhola nic a ani neznáte nikoho z oboru, kdo by vám na vaši stavbu dohlížel, pak je osud vašeho bydlení čistě v rukou firmy, kterou si k realizaci vašeho projektu najmete. Unáhlený výběr se vám tedy může velmi vymstít. Navíc ne všechny chyby odhalíte pouhým okem. Některé vyplavou na povrch až s odstupem času, když už bude třeba pozdě na reklamaci.

Mohlo by vás zajímat:  Byty u parku v Praze nabízí dokonalé rodinné bydlení
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Výběr stavební firmy nemusí být noční můra

V procesu výběru vás asi čeká pár bezesných nocí, ale pokud se budete držet následujících pravidel, vyvarujete se nejčastějších chyb.

  1. Hledejte s dostatečným předstihem. Kvalitních firem je bohužel poměrně málo, takže ty osvědčené budou mít velmi nabitý kalendář
  2. Rozhoďte své sítě a ptejte se v okruhu své rodiny a známých. Nejvěrohodnější a tím pádem nejhodnotnější jsou osobní reference bývalých klientů. V žádném případě nespoléhejte pouze na recenze z internetu!
  3. Nenechte se zlákat nízkou cenou. Kvalitní stavební materiál a stavební práce prostě levné nejsou. Pokud zaplatíte málo, dostanete výsledek odpovídající ceně
  4. Upřednostněte místní firmu. Má to hned několik výhod. Nutné dostavby, opravy a reklamace vyřídíte rychleji a jednodušeji. Místním firmám také zpravidla více záleží na výsledku, protože špatná stavba by byl vroubek, který se na lokálním trhu jen tak neututlá
Mohlo by vás zajímat:  Správná péče o pračku prodlouží její životnost i o několik let. Prevence je přitom snadná

Další užitečné tipy, které vám usnadní výběr

Kromě obecného projektu doporučujeme nechat si vypracovat i podrobný prováděcí projekt. Bez prováděcího projektu nelze stavbu dobře nacenit. Nechte si zpracovat také tzv. slepý rozpočet. Ten pak firmám předložíte a ony vám na jeho základě vypracují nabídky. Vyberte si však maximálně 2 – 3 firmy a vždy s nimi jednejte osobně.

Přidat na Seznam.cz