Romantic Style Bedroom Interior With Flower And Book On Bed

Jak snadno usnout?

 

Trápí vás usínání? Vždy uléháte do postele s obavou, že se budete dlouho převalovat a čekat, než se vám podaří usnout. Máme pro vás pár tipů, které vám pomohou usnout rychle.

Kvalitní matrace a polštář

Vše začíná u matrace a polštáře. Matrace mají životnost okolo 8 let. U nekvalitních matrací je životnost o dost kratší. Matrace by měla tělu poskytovat oporu. Pokud spíte na proložené matraci, tak trpí nejen vaše záda, ale také do matrace „zapadnete“ a hůře se vám dýchá a tím také usíná.

Mohlo by vás zajímat:  Sítě proti hmyzu vám umožní větrat kdykoli budete chtít

Problémy hoďte za hlavu

Dnes už stejně nic nevyřešíte, proto se snažte nechat starosti na další den. Inspirujte se u východního učení a zaměřte se na váš dech. Zklidněte ho. Pomalu se nadechujte a s dlouhým, klidným výdechem postupně a systematicky uvolňujte jednotlivé části těla. Představujte si, jak s každým výdechem je vaše tělo lehčí a starosti odcházejí pryč.

Zkuste přírodu

Nezapomínejte na bylinky, které od nepaměti lidstvu se spánkem pomáhají. Připravte si čaj z meduňky, třezalky nebo heřmánku. Tyto bylinky vás zbaví napětí ve svalech. Blahodárně na spánek a usínání působí také vůně levandule.

Mohlo by vás zajímat:  Malou ložnici lze snadno zvětšit optickými triky. Dostatek světla a chytré uspořádání dokážou divy

Choďte spát ve stejný čas

Dle výzkumu i pár minut hraje roli. Pokud budete chodit spát přesně ve stejný čas, tak uděláte jen dobře. Tělo si na změny doby spánku špatně zvyká. Vstávejte také ve stejnou dobu. O víkendu se snažíme dospat spánkový deficit a chceme si déle pospat. Tím, ale našemu tělu příliš neprospějeme a v pondělí budeme mít problém usnout dříve.

Můžete také vyzkoušet sílu paradoxní intence. Funguje tak, že si neustále opakujete, že nesmíte usnout. Usnete paradoxně rychleji.

Mohlo by vás zajímat:  Dokonale čistý sprchový kout je vizitkou každé koupelny, s těmito triky půjde úklid snadno

Přidat na Seznam.cz