modern-minimalist-lounge-3100785_1280

4 nejvýstižnější charakteristické rysy minimalistického stylu v interiéru

Minimalismus v interiéru je designový styl, který vyjadřuje jednoduchost, čisté linie, jednoduché a minimální barvy a také základní tvary. Poukazuje na architektonické rysy, nežli na prostor zahlcený dekoracemi. Minimalistický design je velmi prostý způsob, jak se zbavit starého nepořádku a žít kvalitnější a plnohodnotnější život. Mezi rysy spojující minimalistický styl patří několik aspektů, přečtěte si několik z nich.

Čisté linie a otevřené prostory

Minimalistický styl nezahrnuje žádné zbytečné vizuální prvky, má rád poctivý nábytek s bohatou strukturou a čistým designem. Detaily, jakožto dekorace jsou barevně neutrální, většinou v barvě středobodu místnosti. Tím může být pohovka nebo obývací stěna. Celkově se tento styl praktikuje a vypadá nejlépe v otevřených prostorách s dostatkem světla, které působí uklidňujícím a harmonizujícím dojmem.

Mohlo by vás zajímat:  Okouzlující difenbachie ocení náročnou péči nádhernými listy, pozor ale na mazlíčky
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Monochromatické barvy

Dalším rysem pro minimalistické byty jsou monochromatické barvy, což znamená, že vybírat byste měli pouze jednu barvu a její odstíny. Mezi základní barvy z monochromatické palety patří bílá, černá, šedá a hnědá. Jelikož jde o minimální styl, neměli byste míchat více výrazných barev dohromady. Jestliže se bojíte, že váš interiér bude nudný, použijte například sedací soupravu v nejtmavším vybraném odstínu, nebo krásnou a decentní dekoraci na stůl. Pro příklad by vám mohla posloužit hnědá barva, která se aplikuje nejlépe. Vybírejte a kombinujte tyto hnědé tóny: béžová, kávová a tmavě hnědá.

Vše musí být funkční

Veškerý nábytek a prvky musejí být funkční a potřebné k pohodlnému životu v konkrétním osobním prostoru či jiném interiéru. Vybírejte takový nábytek, který bude praktický a jednoduchý, jako jsou například vestavěné skříně, nízké televizní stolky, rozkládací konferenční stolky a jiné. Každý nábytek v takovém prostoru by měl být bez zbytečných ozdobných detailů a nejlépe i bez úchytů, které by měl nahradit vnitřní mechanismus dvířek.

Přidat na Seznam.cz