Jak pomocí tablety do myčky vyzrát nad vodním kamenem

Trápí vás špína v koupelně? Chtěli byste ji mít opět jako novou? Přečtěte si tento inspirativní článek a vaše koupelna budě opět zářit čistotou. Postačí vám k tomu obyčejná tableta do myčky. Pokud nevěříte, přesvědčte se sami. Budete překvapeni výsledkem!

Sprchové dveře a závěsy

Úklid koupelny není vždy ten nejžádanější zážitek. Zvláště když pracné leštění není odměněno lesklým výsledkem. Nikdo asi není nadšený, když mýdlo a kapky vody ulpívají na skleněné sprchové zástěně nebo na sprchovém závěsu a nejdou za žádnou cenu odstranit. Ptáte se jaký je nejlepší způsob čištění? Samozřejmě pomocí tablety do myčky!

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vodní kámen v koupelně

Už jste někdy zkoušeli vyčistit sprchu? Pokud ano, tak asi moc dobře víte, jak obtížné může být odstraňování vodního kamene. Vyzkoušeli jste už možná všechno možné i nemožné, ale marně. A nakonec jste začali raději uvažovat o novém sprchovém závěsu nebo dveřích. Pokud se k tomuto kroku chystáte, pak počkejte ještě chvilku. Pomocí tohoto triku se vodního kamene snadno zbavíte. Budete potřebovat:

  • Přírodní houbu (Magic Eraser)
  • Tabletu do myčky
  • Nůžky a pravítko
Mohlo by vás zajímat:  Zatuchlé skříně přenáší odér i na oblečení. Zápach vyřeší osvěžení celého prostoru

Jak na to

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Tento tip pochází od maminky v Austrálii, která spojila dva běžné produkty a vyvinula svou vlastní skvělou metodu čištění. Od teď už vás vodní kámen trápit nebude a lehce se ho zbavíte během chvilky bez úmorného drhnutí. Nachystejte si vše potřebné a poté změřte velikost tablety a vystřihněte část houby tak, aby tableta přesně zapadla do vystřihnutého otvoru. Navlhčete takto upravenou čisticí houbu a přejeďte s ní skleněný sprchový kout nebo sprchový závěs. Opláchněte je teplou vodou a výsledek v podobě čisté a zářivé koupelny máte na světě!

Doporučení

Dříve však než se pustíte do čistění s tabletou do myčky, vezměte si rukavice, neboť tableta je účinnější, než se na první pohled může zdát. A potom ještě jedna věc. Maminka, která na tuto unikátní metodu čištění přišla, ji sdílela s ostatními a ukázalo se, že tableta funguje nejen na čištění sprchových dveří a závěsů, ale i na dveře trouby nebo krbových kamen.

Přidat na Seznam.cz