Inspirujte se sedmi skvělými tipy, jak nechat svou koupelnu zářit leskem

Inspirujte se sedmi skvělými tipy, jak nechat svou koupelnu zářit leskem

Krásná koupelna musí zářit čistotou, ale jak na to s přírodními prostředky, když mezi dlaždicemi se drží plíseň a chromové kohoutky a doplňky hyzdí vodní kámen? Vyzkoušejte tipy, jak vyčistit koupelnu a vyleštit chromové prvky snadno a rychle, navíc pomocí levných, ekologických a snadno dostupných prostředků!

1.     Ocet

Dokonalý pomocník při úklidu? Ocet nejen čistí, ale také dezinfikuje. Navíc dokáže od vodního kamene vyčistit i chromové povrchy, postačí jej zředit vodou a nalít do láhve s rozprašovačem, postříkat povrch a poté vyleštit čistým hadříkem.

Mohlo by vás zajímat:  Praní záclon se není třeba obávat. S našimi triky si udrží svůj krásný vzhled

2.     Jedlá soda

Další ekologický prostředek za pár korun si poradí také v koupelně, stačí chromové povrchy očistit vodou s jedlou sodou, obdobně dlaždice a spáry mezi nimi. Nechte působit hodinu, klidně i přes noc, poté opláchněte teplou vodou a vysušte.

3.     Dětský olej

Výborně si se špínou poradí i dětský olej, který vrátí lesk chromu v koupelně, postačí nakapat a rozetřít do sucha čistým hadříkem.

Zdroj obrázku: Freepik

4.     Klasická zubní pasta

Navrátí lesk nejen zubům, ale také armatuře, stačí potřít pastou, nechat působit a poté vyleštit měkkým hadříkem s mikrovláknem.

Mohlo by vás zajímat:  Několik málo triků rozzáří celou kuchyň čistotou. Tady bude radost vařit

5.     Salicylový líh

Lahvička salicylového lihu stojí pár korun, přitom krásně vyleští nerez i chrom a dlaždice a navíc se alkohol rychle odpařuje.

6.     Citron

Citronová šťáva působí antibakteriálně, lze ji přidat k čisticímu prostředku pro zvýšení účinnosti. V kombinaci s jedlou sodou bravurně čistí zašedlé nebo plísní zasažené spáry u dlaždic, stačí potřít a nechat působit, poté dočistit starým zubním kartáčkem a umýt teplou vodou. Výborně ale funguje také citronová kůra, kterou lze vyleštit chromové prvky, poté stačí opláchnout a utřít do sucha pomocí papírových utěrek.

Mohlo by vás zajímat:  Tradiční metody čištění udrží koberec beze skvrn a poškození

7.     Aviváž

Prostředek pro změkčení a provonění prádla výborně funguje na vyleštění chromu a nerezu. Stačí aviváží dotčená místa potřít a doleštit suchým hadříkem.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/article/how-to-clean-bathroom-chrome/
Přidat na Seznam.cz