Inspirujte se sedmi skvělými tipy, jak nechat svou koupelnu zářit leskem

Krásná koupelna musí zářit čistotou, ale jak na to s přírodními prostředky, když mezi dlaždicemi se drží plíseň a chromové kohoutky a doplňky hyzdí vodní kámen? Vyzkoušejte tipy, jak vyčistit koupelnu a vyleštit chromové prvky snadno a rychle, navíc pomocí levných, ekologických a snadno dostupných prostředků!

1.     Ocet

Dokonalý pomocník při úklidu? Ocet nejen čistí, ale také dezinfikuje. Navíc dokáže od vodního kamene vyčistit i chromové povrchy, postačí jej zředit vodou a nalít do láhve s rozprašovačem, postříkat povrch a poté vyleštit čistým hadříkem.

2.     Jedlá soda

Další ekologický prostředek za pár korun si poradí také v koupelně, stačí chromové povrchy očistit vodou s jedlou sodou, obdobně dlaždice a spáry mezi nimi. Nechte působit hodinu, klidně i přes noc, poté opláchněte teplou vodou a vysušte.

3.     Dětský olej

Výborně si se špínou poradí i dětský olej, který vrátí lesk chromu v koupelně, postačí nakapat a rozetřít do sucha čistým hadříkem.

Zdroj obrázku: Freepik

4.     Klasická zubní pasta

Navrátí lesk nejen zubům, ale také armatuře, stačí potřít pastou, nechat působit a poté vyleštit měkkým hadříkem s mikrovláknem.

Mohlo by vás zajímat:  Netrapte se úklidem kuchyně celý den. Snadno a rychle vše vyčistíte pomocí několika triků

5.     Salicylový líh

Lahvička salicylového lihu stojí pár korun, přitom krásně vyleští nerez i chrom a dlaždice a navíc se alkohol rychle odpařuje.

6.     Citron

Citronová šťáva působí antibakteriálně, lze ji přidat k čisticímu prostředku pro zvýšení účinnosti. V kombinaci s jedlou sodou bravurně čistí zašedlé nebo plísní zasažené spáry u dlaždic, stačí potřít a nechat působit, poté dočistit starým zubním kartáčkem a umýt teplou vodou. Výborně ale funguje také citronová kůra, kterou lze vyleštit chromové prvky, poté stačí opláchnout a utřít do sucha pomocí papírových utěrek.

7.     Aviváž

Prostředek pro změkčení a provonění prádla výborně funguje na vyleštění chromu a nerezu. Stačí aviváží dotčená místa potřít a doleštit suchým hadříkem.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/article/how-to-clean-bathroom-chrome/
Přidat na Seznam.cz