Filtry na kávu je škoda nevyužít i jiným způsobem. Jejich vlastnosti oceníte nejen v kuchyni

Filtry na kávu je škoda nevyužít i jiným způsobem. Jejich vlastnosti oceníte nejen v kuchyni

I když nejste milovníkem kávy, vyplatí se mít doma filtry na kávu nebo čaj. Jsou levné, savé a můžete je využít na mnoho činností nejen v kuchyni. Ty kvalitnější jsou také ekologicky odbouratelné, takže je můžete vyhodit společně s jídlem nebo dalšími surovinami, které patří do biologického odpadu.

Filtry pomohou zbavit se přebytečného tuku

Filtry na kávu můžete použít na hranolky nebo ostatní smažené produkty, protože skvěle nasají přebytečný olej. Stačí dát filtry vedle sebe ne hluboký talíř nebo misky, prsty rozšířit jejich obvod a smažené suroviny do nich vložit. Navíc po použití se mohou vyhodit spolu s olejem, ale záleží na značce filtrů. Do nich můžete vložit také suché hranolky nebo do nich dětem dát popcorn či jinou pochutinu – skvěle poslouží jako jednorázová miska.

Mohlo by vás zajímat:  Vázy na květiny se časem zanesou a je obtížné je umýt. Tyto triky pomohou

Filtry můžete použít jako nádoby nebo sáčky na sušené bylinky. Můžete si tak snadno vyrobit vonné sáčky. Jsou stejně silné jako látkové pytlíky a dobře odvádí pachy. Nasypte tedy do kornoutu sušené bylinky (levanduli, heřmánek, okvětní lístky růží) a zavažte stužkou. Takto připravené ještě můžete zakapat éterickým olejem. Až bylinky přestanou vonět, můžete filtr rozvázat a olej opakovaně přilévat.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomocí kávových filtrů si dokonce vyčistíte brýle

Filtr můžete použít také na dno květináčů. Zaručíte tím neustálou vlhkost rostlinám, které ji vyžadují. Hedvábný papír totiž absorbuje přebytečnou vodu a také bude menší riziko, že se ucpe otvor půdou. Filtr můžete použít jako nouzový „hadřík“ na čištění brýlí. Odstraní mastnotu, nečistoty a nepoškrábe skla.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy pro úsporné a chutné vaření na plynovém sporáku

Poslouží také jako pouzdro, pokud ho zapomenete doma a brýle je potřeba si uložit. Dobře vyleští například zrcátko nebo zamlžené sklo u auta. Jestli máte problémy s přebytečnou vlhkostí v autě, stačí položit několik filtrů blízko čelnímu sklu. Hodně se filtr na kávu používá v kuchyni, především jako cedník. Ten se hodí, například pokud otevíráte víno a kousky korku se dostanou dovnitř lahve. Přes filtr tak víno můžete přecedit.

Zdroj: https://www.everydaycheapskate.com/24-ways-to-use-coffee-filters/
Přidat na Seznam.cz